امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خط شکنان: این حکومت حاصل دسترنج صدها هزار شهید و مفقود و اسیر و جانباز می باشد . خیلی مسؤولیت بزرگی دارید . خدا را گواه می گیرم اگر کوتاهی کنید ، اگر سست شوید فردای قیامت در دادگاه عدل الهی رو سیاه و شرمنده اید ...

به گزارش خط شکنان، سردار شهید جمال خانی مقدم ، فرزند غلامرضا ، وی دورۀ ابتدایی را در مدرسۀ اعلازاده و راهنمایی را در مجتمع فقیهی به پایان رساند . آنگاه مدرک دیپلم اقتصاد را از دبیرستان شهید فقیه خراسانی گرفت .

در دوران انقلاب در محافل مذهبی حضور داشت و در راهپیمایی ها شرکت داشت . پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس به عضویّت بسیج در آمد . در 25 خرداد 1362 ش به عضویّت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد و تا 18 مهر 1362 ش دورۀ آموزشی را در پادگان غدیر اصفهان سپری کرد خانی مقدم هشت مرتبه به جبهه اعزام و سه مرتبه مجروح شد . او در عملیّات بیت المقدس 7 بر اثر اصابت ترکش به پهلو به شهادت رسید . پیکرش را در گلزار شهدای خلد برین به خاک سپردند . از وی فرزندانی به نام های : مصطفی و فاطمه با یادگار ماند .

مسؤولیت ها :

  • کمک آر پی جی زن گردان امام علی (ع) در تیپ عاشورا ، 1360ش-1361 ش
  • فرماندۀ گروهان پی . ام . پی گردان پی . ام . پی لشکر 30 زرهی ، 1361 – 1362 ش
  • معاون فرماندۀ گروهان حمزه ، در گردان حضرت رسول تیپ 18 الغد یر ، 1362-1363 ش
  • مربی عقیدتی نیروی مقاومت بسیج یزد 1363 ش
  • فرماندۀ گروهان حمزۀ گردان حضرت رسول (ص) تیپ 18 الغدیر ، 1363 – 1364 ش
  • مسؤول اردوگاه آموزشی قائم (عج) منشاد ، در نیروی مقاومت بسیج یزد ، 1364 ش
  • مسؤول اردوگاه آموزشی قائم منشاد ، 1365 ش
  • فرماندۀ گردان حضرت رسول (ص) تیپ 18 الغدیر ، 1365 -1366 ش
  • مسؤول اردوگاه و مربّی آموزش نظامی نیروی بسیج ، 1366 ش
  • فرماندۀ گردان حضرت رسول (ص) 1366- 1367 ش

 

گزیده ای از وصیت نامه :

ملت شریف و نجیب ایران چند سخن کوتاه با شما دارم : اول اینکه هوشیار و بیدار باشید فکر و تعقل کنید و ببینید در چه عصر و زمانی قرار گرفته اید . امروز حکومتی است که بعد از از حکومت علی (ع) تا به حال هیچ مردمی به خود ندیده اند . رهبری که سراسر وجودش خدایی است . در تمام حرکات و برنامه هایش جز رضای خدا رضای دیگری نیست . امروز شکر گزار باشید این نعمت را ، که [ اگر ] کفران نعمت کنید , همانا سلب نعمت می شوید . این حکومت حاصل دسترنج صدها هزار شهید و مفقود و اسیر و جانباز می باشد . خیلی مسؤولیت بزرگی دارید . خدا را گواه می گیرم اگر کوتاهی کنید ، اگر سست شوید فردای قیامت در دادگاه عدل الهی رو سیاه و شرمنده اید .

... از دو دستگی و نفاق بپرهیزید که سلاح شیطان است . از نفس خود با تمام قوا و تجهیزات و با تمام وجود حراست کنید . یک لحظه غافل شدن همان و گمراه شدن همان . شهدا را فراموش نکنید بخصوص سرور شهیدان حسین بن علی (ع) یتیمان را نوازش کنید . اخلاق و سیرۀ نبوی را پیشۀ خود کنید و یک سخن کوتاه هم با مسؤولین دارم ، اینکه همیشه در همۀ کارهایتان رضای خدا را در نظر داشته باشید . تحت جوّ سازی یک عده فرصت طلب و سود جو قرار نگیرید و حامی ضعیفان باشید ثروت نامشروع سرمایه داران را از حلقومشان بیرون بکشید . حامی ضعیفان باشید ؛ چرا که قرآن حامی ضعیفان است و آنها را در روی زمین صاحب شوکت و مالکان اصلی زمین معرفی کرده . حامی بینوایان باشید ؛ چرا که علی (ع) و تمامی ائمّۀ (ع) حامی ضعیفان بوده اند . اگر سعی و تلاشتان در مسیر اسلام باشد ، مطمئن باشید که دست خدا و چهارده معصوم (ص) و امّت اسلام پشتوانۀ شما می باشد .

30/9/1365

Template Design:Dima Group