امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

http://old.khatshekanan.ir/uploads/uploads/1-copy.jpg

شهید منصور عابدی در نوشته هایش آورده است: " به این نتیجه رسیدم که پاسداراسلام بودن کارسهل وآسان و بی رنجی نیست که دراین معامله می بایدصادق بود"

سردار شهیدمنصورعابدی،از نیروهای سپاه و از بنیان گذاران تیپ 18 الغدیر یزد می باشد که در عملیات نصر 7 پس از گذاراندن مسئولیت های مختلف به مقام والای شهادت نائل شد.به بهانه سالروز شهادت وی به مرور زندگی نامه اش می پردازیم.

منصور  فرزندعبّاس در آبان ماه سال 1338 در یزد متولد شد. وی تحصیلات دوره ی ابتدایی را در دبستان شاه ولی سپری کرد.آن گاه درمدرسه ی نمونه به تحصیل مشغول شد و مدرک دیپلم علوم تجربی را ازدبیرستان ایرانشهرگرفت.

 دردوران انقلاب با شرکت در راهپیمایی ها به مبارزه علیه رژیم پهلوی پرداخت و مجروح شد.پس ازپیروزی انقلاب اسلامی، در9اسفند 1359ش به عضویّت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و درجبهه ها حضوریافت و درعملیّات های متعدّدی شرکت کرد و شیمیایی شد.او از بنیانگذاران تیپ18الغدیربود

http://old.khatshekanan.ir/uploads/uploads/عابدی-شهید-منصور-1.jpg.

مسؤولیّت ها:

محقق ومصاحبه گر درقسمت پذیرش نیروی مقاومت بسیج یزد

 مسؤول تیم تحقیقات واحدپرسنلی بسیج یزد ؛ فرمانده ی دسته ی پیاده ی گردان تیپ کربلا

جانشین مسؤول پذیرش بسیج یزد

مسؤول واحدپرسنلی تیپ 18الغدیریزد

مسؤول واحدپرسنلی نیروی مقاومت بسیج یزد و فرمانده ی گردان ادوات تیپ 18الغدیر

عابدی درعملیّات نصر7به سبب اصابت ترکش به گردن به شهادت رسید و درگلزار شهدای خلدبرین یزد به خاک سپرده شد . ازوی فرزندی به نام محمّد به یادگارمانده است

درنوشته های اوآمده است:

"به این نتیجه رسیدم که پاسداراسلام بودن کارسهل وآسان و بی رنجی نیست که این معامله می بایدصادق بود.«اِنَّ اللهَ اشتَری مِنَ المُؤمِنینَ اَنفُسَهُم وَاَموالَهُم بِاَنّ لَهُم الجَنَه " (توبه/111)

اگرغلّ وغش درکارت رخ بنماید ، خسران را نصیب خود کرده ای؛ درصورتی که این حرکت وجهش طوری صورت پذیرد که کس دیگری و رضای دیگری را به جزخدا در اهداف خود گنجانده باشی، بدان که به ضرر بزرگ رسیده ای واینجاست که خدا انسان را دائماً درخسران می داند ، مگرمؤمنان را

http://old.khatshekanan.ir/uploads/uploads/عابدی-شهید-منصور-2.jpg.

 گزیده ای ازوصیّت نامه:

وصیّتی که به یرادران رزمنده ، علی الخصوص پرسنل تیپ الغدیر دارم اینست که هرچه کردند، یاد خدا را فراموش نکنند . همیشه با توکّل و ذکرخدا وظایف محوّله را انجام دهند و کاری کنند که امام زمان(عج)ازآن ها راضی وخشنود باشد ، انشاءالله ... .

امام هشتم علی بن موسی الرّضا(ع)می فرمایند: ******

(تحت العقول ،ص523) ایمان برچهارپایه استواراست : توکّل برخدا ، تفویض و واگذاری به خدا، تسلیم امر و فرمان خدا بودن و خشنودی به خواست خدا ؛ بنابراین توکّل به خدا داشته باشید   و هرگز نهراسید و بیم وترس ازشرارت های اجانب و شیطان ها به خود راه ندهید و همیشه خدا را وکیل خود بدانید وتوکّل به او بکنید و مبارزه را با شوروحال بیشترادامه بدهید تا رفع فتنه درعالم .

(وَقاتَلوهُم حَتّی لاتَکُون فِتنَـه)وقیام مهدی موعود(عج) وشما به پاخیزید وکارهای خودتان رابه خدا واگذارید که اوقادرمتعال است ومطیع وتسلیم اوامراو باشیم که خود هیچیم بدون او ، وهمه چیزیم با او ، وبالاخره راضی باشیم به رضای او... .

Template Design:Dima Group