امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سردارشهيد احمد ميرعبدالهي در سال 1338 در روستاي شمسي رستاق چشم به جهان گشود. ابتدا به عنوان پاسدار به عضويت كميته انقلاب اسلامي درآمد و بعد به خدمت سربازي اعزام گرديد.

شهيد ميرعبدالهي پس از چندبار مجروحيت از ناحيه سر و پا در تاريخ 1360/08/19 در آبادان به درجه رفيع شهادت نائل آمد.

 

آن دليرمردان ، دنيا را محل درد و رنج مي دانستند و آخرت را رستگاري و رهايي از قفس وجود ؛ براي همين بود كه جان ايثار نمودند و گذاشتند تا روحسان به سوي معوبد عالم به پرواز درآيد.

 

شهيد احمد ميرعبداللهي شمسي ، در آذر ماه 1338 ، در روستاي شمسي ( رستاق ) چشم به جهان گشور و پدرش ابوالقاسم و مادرش ربابه او را تا 7 سالگي در همان روستا بزرگ نمودند و بعد ، همراه خود به تهران بردند . او در تهران تحصيلات خود را تا اخذ مدرك ديپلم ادامه داد . او كه چون ديگر مردم آگاه آيران از ستم و بي عدالتي رژيم شاهنشاهي پهلوي ، خسته و بيزار بود ، در زمان انقلاب به صف فشرده مردم انقلاب پيوست و حتي يك بار نيز به همراه چند نفر از دوستان خود ، توسط مأموران شاه دستگير گرديد .

آن شهيد پس از پيروزي انقلاب اسلامي ، ابتدا به عنوان پاسدار به عضويت كميته انقلاب اسلامي درآمد و بعد به خدمت مقدس سربازي اعزام گرديد . وي كه مبارز و مجاهدي خالص بود ، با بعثي هاي عراقي جنگيد كه اينكه در آبادان ، تركش خمپاره اي به سرش اصابت كرد و مجروح شد . او در همان روز وقتي كه چند تن از دوستانش براي نجات وي تلاش مي كردند ، از ناحيه نيز مجروح مي گردد و به علت جراحات وارده ابتدا به اهواز و بعد به تهران منتقل مي گردد تا مورد عمل جرحي قرار گيرد ؛ البته پس از جراحي يك تركش در سرش مي ماند كه بنا به تشخيص پزشكان مي بايست به خارج از كشور منتقل گردد تا بتوانن آ» تركش ر بدون اينكه خطري او را تهديد كند ، از سرش در آورند ولي وي انتقال به خارج را نمي پذيرد و بنا به خواست خودش ، در يكي از بيمارستان ها ي ايران ايران جراحي مي شود . آن تركش در سر آن عزيز مي ماند تا اينكه حدود يك سال بعد در تاريخ 19/8/1360 باعث شهادتش مي گردد .

پيكر آن شهيد بزرگوار كه چون پروانه اي بر گرد شعله عشق معبود سوخت تا اين كه سرانجام در بيست و يكمين سال از عمر پر بركت خويش ، به سوي معبود پرواز كرد، در گلزار شهاي روستاي شمسي ( رستاق ) به خاك سپرده شد .

 

پيام عشق

... بنا به فرموده خداوند در قرآن كريم « گمان نكنيد كسي كه در راه دين و حق كشته مي شود ، مرده است ؛ بلكه هميشه زنده است و نزد خداي خويش روزي مي خورد »

مي روم به جبهه جنگ براي حفظ قرآن و مملكت ، اگر سعادت ياري كرد و من شهيد شدم وصيت مرا عمل نماييد .

Template Design:Dima Group