امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

محمد رضا کلانتری/شهید علی اصغر امینی‌پور از مجاهدان پرتلاشی بود که به نماز شب علاقه وافری داشت و این حدیث از معصومین را شعار خود قرار داده بود: « لَیْسَ مِنْ شِیعَتِنَا مَنْ تَرَکَ صَلَوۀَ الْلَیْلْ» کسی که نماز شب را ترک کند، از شیعیان ما نیست.در سال 62 وقتی با هم دوره آموزش ویژۀ پاسداران را در کرمان می‌گذراندیم؛ هر وقت صبح برای نماز بیدار می‌شدم، تختخواب او را خالی می‌دیدم و یا هنگامی که برای نماز جماعت صبح به مسجد پایگاه می‌رفتم، مشاهده می‌کردم که در گوشه‌ای به نماز شب ایستاده و الهی العفو، العفو، العفو می‌گوید. او در عملیات بدر در الصخره مردانه

جنگید و با یارانش آنقدر مقاومت کردند، تا همگی شربت شهادت نوشیدند. مقاومت و مردانگی آنها، لشکر بعثی صهیونیستی عراق را گیج و مات و مبهوت نموده بود.

 

 

چند ماه پس از عملیات بدر، حجت‌الاسلام هاشمی رفسنجانی در دیدار با عزیزان تیپ الغدیر فرمودند:

« من پیش از این، به خصوص پس از عملیات ظفرمند بدر، از مقاومت‌های شما رزمندگان تیپ الغدیر خیلی چیزها شنیده‌ام و می‌دانم که شما چقدر مردانه در آن منطقه مقاومت کردید و گزارشاتی را نیز که از داخل عراق داشتیم، حاکی از این بود که مقاومت تیپ الغدیر، بعثی را دچار سرگیجه کرد و نقش شما همه جا زبانزد بوده و هست و همه از خود می‌پرسیدند که اینها کی بودند و تلاش شما، چه ماها بدانیم و چه ندانیم و چه دنیا بداند یا نداند، مورد نظر خداوند هست و شما هم برای خداوند تلاش کرده و می‌کنید.»

جنازه مطهر این شهید گرانقدر، همراه با 130 همسفر کربلایی‌اش، پس از 12 سال به وطن بازگردانده شد و در دارالشفای آزادگان و محفل انس شهیدان، بهشت زهرای بهاباد به خاک سپرده شد. اگر به زیارت او رفتید به دنبال نام او نگردید؛ چون وصیت کرده است که بر روی قبر او بنویسند: «پر کاهی تقدیم به آستان کبریایی ا...»

Template Design:Dima Group