امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مهدی واحدیان اردکانی//شهيد ذبيح الله عاصي زاده در سال 1340 هجري شمسي در خانواده اي مذهبي و متدين در شهرستان اردكان ديده به جهان گشود. مادر مرحومه اش مي گفت آرزو داشتم فرزندم همچون مولايش ابوالفضل العباس (ع) باشد و به همين خاطر او را عباس صدا مي زدم و سرانجام چنين شد به طوري كه آوازه شجاعت و دلاوري او همواره زبانزد همرزمانش بود عاقبت همچون حضرت عباس (ع) علمدار صحراي كربلا در راه محبوبش به آرزوي ديرينه خود كه همان شهادت بود دست يافت. پدر آن شهيد گرانقدر هم كه نام فرزندش را ذبيح الله گذاشته بود نيز به مقصود رسيد و فرزند رشيدش رد راه خدا به فيض عظيم شهادت نائل شد.

سردار سرافراز اسلام شهيد عاصي زاده پس از طي دوران تحصيل در دبستان و راهنمايي صدرآباد در سال 1359 موفق به اخذ ديپلم در رشته اتومكانيك از هنرستان فني شهيد مطهري اردكان شد وي در دوران تحصيل با توجه به وضعيت مالي خانواده از طريق كار و فعاليت در ايام فراغت هزينه تحصيل خود را فراهم مي كرد.

 

در زمان انقلاب شهيد عاصي زاده از هنرجويان فعال هنرستان بود و نيروهاي مقدس و انقلابي را در مبارزه با رژيم ستمشاهي سازماندهي مي كرد و بارها با مأموران سفاك رژيم شاه درگير شد. به دنبال پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران به رهبري حضرت امام خميني (ره) آغاز جنگ تحميلي عراق عليه ايران و با توجه به علاقه وافري كه به سپاه داشت به عضويت آن نهاد مقدس درآمد و در همان اوايل عازم جبهه هاي نبرد حق عليه باطل شد.

شهيد عاصي زاده در سال 1362 ازدواج كرد و جالب اين كه يكي از شروط اصلي وي براي ازدواج حضور دائم در جبهه ها بود حاصل اين زندگي مشترك كه بيش از 4 ماه طول نكشيد تنها فرزند پسر او به نام عباس بود كه پس از شهادت پدر ديده به جهان گشود.

سردار عاصي زاده سرانجام در سال 1362 در حالي كه فرماندهي تيپ پيروز 18 الغدير يزد را به عهده داشت در روز هفتم محرم الحرام در منطقه غرب بانه بر اثر اصابت تركش به سرش روح بلند و ملكوتيش به جنان پر كشيد و به فيض عظماي شهادت نائل گشت. و برگ زرّيني شد بر كتاب افتخارات تشيّع و اسلام و مايه مباهات مردم اردكان و سرمشق جوانان به دنبال شهادت اين فرمانده دلير سپاه اسلام، راديو رژيم بعث عراق از شهادت اين فرمانده بزرگوار خبر داد و از اين واقعه ابراز خوشحالي كرد. پيكر مطهر شهيد عاصي زاده صبح روز تاسوعاي حسيني در يزد تشييع و پس از اقامه نماز به امامت آيت الله خاتمي نماينده امام و امام جمعه استان يزد بر پيكر پاكش جهت خاكسپاري به زادگاهش شهرستان اردكان منتقل شد.

بعدازظهر تاسوعاي حسيني پيكر مطهر شهيد عاصي زاده بر دوش مردم عزادار اردكان با شكوه خاص تشييع و پس از اقامه نماز به امامت مرحوم آيت الله اعرافي امام جمعه فقيد شهرستان ميبد در گلزار شهداي اردكان در كنار تربت پاك ديگر شهداي گلگون كفن انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي به خاك سپرده شد. و هم اكنون زيارتگاه عاشقان شهيد و شهادت مردم اهل دل است.

يادش گرامي و راهش پر رهرو باد.

حضور در جبهه ها و عمليات ها و مسئوليت هاي شهيد:

1ـ خط پدافندي آبادان ـ بهمنشير 2ـ عمليات ايذايي در جبهه آبادان (كه منجر به مجروح شدن وي گرديد). 3ـ فرمانده گردان امام علي در جبهه سوسنگرد (خط پدافندي رودخانه به مجروح شدن وي گرديد). 4ـ فرمانده گردان امام علي در عمليات بيت المقدس (فتح خرمشهر). 5ـ فرمانده گردان امام حسين در عمليات رمضان (شلمچه) 6ـ مسئول اطلاعات عمليات تيپ 8 نجف اشرف در عمليات محرم (دهلران). 7ـ مسئول اطلاعات عمليات لشكر 8 نجف اشرف در عمليات والفجر مقدماتي (تنگه ذليجان ـ امقر) 8ـ فرمانده محور عملياتي والفجر 1 (شمال فكه) 9ـ فرمانده محور عملياتي لشكر 8 نجف اشرف در عمليات والفجر2 (حاج عمران) 10ـ فرمانده تيپ 18 الغدير با حفظ سمت و مسئول محور عملياتي لشكر 8 نجف اشرف در عمليات والفجر 4 (پنجوين عراق)

Template Design:Dima Group