امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فرمانده محور عملیاتی تیپ مستقل الغدیر

سردار رشید اسلام، شهید جهانگیر مرادی فرزند علی در تاریخ 1/1/1343 در روستای نوترکی شهرستان ایذه، در خانواده‌ای متدّین  و زحمتکش، دیده به جهان گشود. وی در همان اوایل کودکی، با احکام و دستورات اسلامی آشنا گشت. سپس برای تحصیل به دبستان قدم نهاد و با جدیت تمام مراحل تحصیلی را تا پایان متوسطه طی نمود.

وی در اوج جریانات انقلاب، جوانی انقلابی و پرشور و خستگی‌ناپذیر بود و در همان دوران، وارد فعالیت‌های انقلابی شد و دل خود را به امواج انقلاب سپرد. ایشان در اکثر تظاهرات‌ها حضوری چشمگیر داشت و جزو پیشگامان مبارزان به شمار می‌رفت و در خط ولایت فقیه قدم برمی‌داشت. علاوه بر آن در تقوا و ورع پیشتاز و در عبادات کوشا بود.

شهید مرادی پس از پیروزی انقلاب و شروع جنگ تحمیلی به خیل بسیجیان پیوست و در ادامه آن عضو سپاه شد و به جبهه اعزام گشت. وی بیشتر عمر شریفش را در خطوط مقدم عملیاتی گذراند.

رزمندگان او را به نام سرهنگ مرادی می‌شناختند. او در جریان پاتک‌های عراق، در جزایر مجنون، در جبهه ماند و در مراسم عروسی خودش شرکت نکرد و دو روز بعد از عروسی به دیدار اقوام خود رفت.

این سردار فداکار جبهه‌های نبرد، در تاریخ 7/11/1365 در منطقۀ عملیاتی شلمچه، همراه با یار دیرینه‌اش، سردار شهید سید محمد ابراهیمی به شهادت رسید. جنازۀ مطهر وی پس از یازده سال به وطن بازگردانیده شد و در جوار شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بخاک سپرده شد.

یادش گرامی و روحش شاد باد.

Template Design:Dima Group