امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فرمانده گردان توپخانه تیپ مستقل الغدیر

حسن در تاریخ 15/3/1340 در روستای بنادکوک در خانواده‌ای متدین و سخت‌کوش، به دنیا آمد. با حضور خود در محیط خانواده، عطری دیگر به فضای خانه بخشید و در همان اوان کودکی همه راشیفته خود ساخت.

حسن دوران کودکی را با تربیت اسلامی توسط والدین خود پشت سر نهاد و روز به روز بزرگ و بزرگتر شد و امید و آرزوها را به اهل خانواده افزون‌تر ساخت. سپس برای تحصیل به دبستان رفت و مراحل تحصیل را تا دبیرستان با جدیت تمام گذراند و موفق به اخذ دیپلم شد. وی در طول این مدت، علاوه بر تحصیل، در امور رفاهی محله  و خانواده خود دریغ نمی‌ورزید و به مستمندان توجه خاصی داشت. وی از ابتدای طفولیت تا دوران نوجوانی و جوانی عنایت خاصی به مجالس و محافل مذهبی داشته و علاقه ویژه‌ای به انجام عبادات داشت و از اخلاق حسنه ای برخوردار بود. در جریانات انقلاب با دوستان خود جزء پیشگامان مبارزه بود و در این راه تلاش فراوانی را به منصه ظهور رساند.

وی پس از پیروزی انقلاب و آغاز تجاوز دشمن زبون، با علاقه فراوان به خیل بسیجیان پیوست و سپس در تاریخ 15/6/1360 به عضویت سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی درآمد. بعد از یک سال، در ستاد منطقه6 فعالیت نمود. در سال 1362 به مدت 6 ماه، به جمع محافظین حضرت امام (ره) در جماران پیوست. با تشکیل تیپ الغدیر به عنوان مسئول آتشبار خمپاره 120 برگزیده شد و از تاریخ 20/7/1365 به عنوان فرمانده گردان توپخانه منصوب شد.

سرانجام پس از 27 ماه حضور در جبهه، در تاریخ 10/12/1365 در منطقه عملیاتی شلمچه، بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید. حسن در سال 64 ازدواج نمود که تنها فرزند وی، 2ماه پس از شهادت پدر دیده به جهان گشود.

سردار شهید زارع در بخشی از وصیت نامه خویش چنین می نویسد:

«با قاطعیت تمام در برابر منافقین بایستید و نگذارید که هر چه دلشان می‌خواهد بگویند. پشتیبان رهبر و روحانیت باشید. سنگرهای نمازجمعه و دعای کمیل و دعاهای دیگر را خالی نگذارید.»

Template Design:Dima Group