امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فرمانده گردان فاطمه الزهرا (س)

علی در تاریخ 15/3/1342 در روستای مجومرد (رضوانشهر) در خانواده‌ای متدین و تلاشگر، دیده به جهان گشود. وی توسط پدر و مادر خود احکام و آداب اسلامی را فراگرفت. سپس برای تحصیل به یزد رفته و دروس ابتدایی را آغاز نمود. وی تا کلاس پنجم درس خوانده و پس از فراغت از تحصیل به شغل آهنگری روی آورد و برای کسب معاش خود و خانواده به کار مشغول شد.

ایشان علاوه بر کار و تلاش، هیچ‌گاه از فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی در محل سکونت خود دست نمی‌کشید و در طول انقلاب دست از تلاش و مبارزه برنداشت. علاوه بر جدیت در کارها، دارای اخلاق خوبی بود و در انجام موازین اسلامی سعی فراوانی می‌کرد.

وی پس از پیروزی انقلاب و شروع جنگ تحمیلی، بعد از طی دوره آموزش نظامی، رهسپار جبهه کردستان شد و به دفع اشرار و ضدانقلاب پرداخت و در این منطقه مجروح شد. پس از بهبودی به جبهه جنوب اعزام شد و به خیل رزمندگان دشت خون‌رنگ خوزستان پیوست و در مسئولیت‌هایی همچون آرپی‌چی‌زن، فرمانده گروهان، جانشین گردان، معاون طرح و عملیات و در نهایت فرمانده گردان فاطمه الزهراء(ع) تیپ18 الغدیر، طی عملیات‌های متعدد، حماسه‌های فراوانی آفرید.

وی در نهایت، پس از 47 ماه جهاد شبانه‌روزی و 7 بار مجروحیت، در تاریخ 7/3/1364 در خط مقدم شلمچه، هنگامی که وضو ساخته و به سوی نماز می‌شتافت، بر اثر اصابت ترکش‌های خمپاره به تمام بدنش، به شهادت رسید.

در ادامه راه مقدسش، برادر وی عباسعلی در جبهه‌ها حضور یافت و پس از چند سال مجاهدت، در تاریخ 4/3/1367 در منطقه شلمچه به شهادت رسید.

سردار شهید خبیری در بخشی از وصیت‌نامه خویش، خطاب به مسئولین مملکتی چنین می‌نگارد:

«شما ای مسئولین مملکتی، شمایی که این پست و مقام را شهیدان به شما دادند، بدانید و آگاه باشید که باید از این خون، خوب پاسداری کنید. برادرانم راه مرا ادامه دهید و از حق دفاع کنید.»

Template Design:Dima Group