امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فرمانده گردان حضرت رسول (ص)

 

به تاریخ 20/4/1342 در خانواده‌ای متدین و زحمتکش در یزد، کودکی متولد شد که نامش را جمال گذاشتند. این کودک با حضور خود، محیط خانه را عطرآگین نمود و با چهره‌ای زیبا و نورانی، همه را شاد و خوشحال نمود. وی دوران کودکی را با فراگیری آداب و اخلاق اسلامی پشت سر گذاشت. هنگامی‌که به 6 سالگی رسید، برای تحصیل به دبستان شهید اعلاءزاده رفت. سپس دوره راهنمایی را در مدرسه فقیهی پست سر گذاشت و با اشتیاق تمام دوره متوسطه خود را در مجتمع فقیه خراسانی به پایان رسانید.

وی در ایام جوانی چهره‌ای شاد و بانشاط داشت. در فعالیت‌های سیاسی ـ اجتماعی حضوری فعال داشت و در جلسات مذهبی، به ویژه کلاسهای قرآن و احکام، شرکت می‌کرد. علاوه برجدیت در کارها و تلاش برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی، از اخلاق و روحیه خوبی برخوردار بود. انجام عبادات را جزء وظایف اصلی خود شمرده و لحظه‌ای از آن غافل نمی‌شد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز تهدیدهای آمریکای جهانخوار علیه جمهوری اسلامی، آنگاه که حضرت امام خمینی فرمان تشکیل بسیج بیست میلیونی را داد، به خیل بسیجیان پیوست و آماده دفاع از میهن اسلامی شد. وی پس از مدتی به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و در جبهه‌ها با مسئولیت‌های آرپی‌چی‌زن، فرمانده گروهان پی‌ام‌پی و فرمانده گردان، بمدت 52 ماه، افتخارآفرین جبهه‌های نبرد بود. وی در پشت جبهه، با مسئولیت‌های مربی عقیدتی و مسئول اردوگاه آموزشی قائم‌آل‌محمدعج سانیج، در راه آموزش عقیدتی و نظامی فرزندان این مرز و بوم، تلاشی وافر داشت.

وی سرانجام در عملیات بیت‌المقدس7 در منطقه شلمچه، در حالی‌که فرماندهی گردان حضرت رسول(ص) را بعهده داشت، بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید. از این شهید بزرگوار دو فرزند بنام های فاطمه و مصطفی به یادگار مانده است. سردار شهید جمال خانی در وصیت‌نامه خود به ملت ایران و مسئولین کشور، نسبت به ضرورت حفظ نظام هشدار می‌دهد و می‌نویسد:

«این حکومت حاصل دست‌رنج هزاران شهید، مفقود، اسیر و جانباز می‌باشد.خدا را گواه می‌گیرم، اگر کوتاهی کنید، فردای قیامت در دادگاه عدل الهی روسیاه و شرمنده‌اید! با تمام وجودتان و با اخلاص، پاسدار این انقلاب باشید و رهبر را چون نگین انگشتر در برگیرید.»

Template Design:Dima Group