امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فرمانده گردان امام علی (ع)

محمود رضا فرزند محمد حسین در تاریخ 23/10/1340 ش در یزد دیده به جهان گشود، تحصیلات خود را تا مقطع راهنمایی در یزد و دوره متوسطه را در تهران گذرانید. وی در دوران انقلاب پرشور و با نشاط در فعالیت های سیاسی و مذهبی شرکت داشت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی در اوایل سال 1358 برای سرکوبی ضد انقلاب به شمال کشور اعزام شد و پس از چندی به یزد بازگشت و در روابط‌عمومی سپاه فعالیت کرد و پس از دو سال خدمت، برای تحصیل علوم دینی به قم رفت و 6 سال در حوزه به تحصیل پرداخت و از محضر علمای بزرگ بهره برد. وی در این مدت بیش از ده بار به جبهه اعزام شد و در عملیات‌های نظامی شرکت نمود و یک بار در جزیره مجنون مجروح گشت. محمود رضا در سال 1364 ازدواج نمود و دو فرزند به نام‌های سلمان و ابوذر از خود به یادگار گذاشت.

شهید ساعتیان را «الهی» لقب داده بودند؛ چون معنویت و روحانیت فوق‌العاده‌ای داشت. وی سرانجام در تاریخ 6/3/1367 در تک نفوذی عراق در منطقه شلمچه، در حالی‌که فرماندهی گردان امام علی (ع) را بعهده داشت، بر اثر اصابت ترکش به دستهایش، به شهادت رسید.

شهید ساعتیان نامه‌هایی برای فرزندانش از سنین 7 تا 17 سالگی نوشته و در آنجا با فرزندانش به گفتگو نشسته است. کتابی تحت عنوان «آن نامه‌ها که از بهشت می‌آیند» به قلم محمد رضا محمدی پاشاک، توسط نشر شاهد در رسای این سردار شهید منتشر شده است.

روحش شاد باد

Template Design:Dima Group