امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

وی از همان اوان طفولیت، دست‌های لطیفش را با زخم خار و رنج کار آشنا کرد. صبورانه به یاری پدر شتافت و هر بامداد تا شامگاه در محیط کار، یار و مددکار او بود.

در 7 سالگی همراه با دیگر بچه‌های محله، با شور و شوقی کودکانه، دوره ابتدایی را آغاز کرد و با جدیت تمام تا اخذ دیپلم اتومکانیک ادامه داد. وی در طول تحصیل که در اوج جریانات انقلاب بود، دست از فعالیت‌های انقلابی نمی‌کشید و در اکثر راهپیمایی‌ها حضوری چشمگیر داشت. با دوستان خود در محافل و مجالس انقلابی شرکت می‌کرد و برای پیروزی انقلاب، سعی و تلاش فراوان داشت.محمد پس از قریب سه سال خدمت در جهادسازندگی، در تاریخ 14/1/61 به عضویت سپاه درآمده و به جمع سبزپوشان انقلاب اسلامی می‌پیوندد. وی در مسئولیت‌های مختلفی در سپاه پاسداران استان یزد و تیپ الغدیر فعالیت نمود و آخرین مسئولیت وی معاونت لجستیک تیپ الغدیر بود.

سرانجام این سرباز فداکار سپاه اسلام، در تاریخ 1/11/65 به همراه تنی چند از فرماندهان تیپ الغدیر، در کربلای شلمچه به شهادت رسید. دو فرزند به نام‌های فاطمه 3 ساله و زهرای 1 ساله، یادگاران این عزیز سفر کرده در هنگام شهادت است.

 

 

فرازی از وصیت نامه شهید رفیعیان

ما باید بفهمیم و به ندای الهی لبیک بگوییم شهادت همان کمال انسان است وقتی دشمنان بخواهند ملتی را برای ابد مطیع خود سازند روح اعتماد به نفس را از آن ملت می گیرند و بیگانه پرستی و خود باختگی را میان افراد ملت رواج می دهند . پس باید همگی بیدار باشیم تا فریب دشمنان و این افراد حیله گر را نخوریم . مسلمانان از جهل و فقر و عقب ماندگی نجات پیدا نخواهند کرد مگر برای قطع دستهای پلید دشمنان به پا خیزند و همت کنند. امت اسلامی که غرب و شرق را به خاک مذلت خواهد نشاند اسلامی که پرچمداران آن ، پابرهنگان ، مظلومین و فقرای جهانند و دشمنان آن کافران و سرمایه داران و پول پرستانند ، اسلامی که طرفداران واقعی آن همیشه از مال و قدرت بی بهره بودند و دشمنان حقیقی آن زراندوزان حیله گر و قدرتمندان بازیگر مقدس نمایان بی هنرند ، در این زمانه به تنها چیزی که باید فکر کرد استواری پایه های اسلام ناب محمدی (ص) است.

Template Design:Dima Group