امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سردار رشید اسلام شهید سید محمد ابراهیمی سریزدی

معاون عملیاتی تیپ مستقل 18 الغدیرسید محمد فرزند سید رضا در تاریخ 15/6/1341 در شهرستان انار دیده به جهان گشود. در طول دوران طفولیت با احکام و آداب اسلامی آشنا گشت. وی تحصیلات خود را از دوره ابتدایی تا سال اول دبیرستان در محل سکونت خود گذراند. پس از آن برای ادامه تحصیل به یزد آمد و درس و بحث خود را تا اخذ دیپلم راه و ساختمان ادامه داد. بدنبال شروع جنگ تحمیلی در تاریخ 1/9/59 به جمع پاسداران انقلاب اسلامی پیوست.

ایشان در ضمن تحصیل هیچ‌گاه از فعالیت‌های اجتماعی دست نمی‌کشید و همواره در جریانات انقلاب، پیشقدم بود و با دیگر همرزمان خود شبانه‌روز تلاش می‌کرد. او علاوه بر مجاهدت و کوشش فراوان، از اخلاق و رفتار اسلامی خوبی برخوردار بود و هیچ‌گاه احترام به بزرگان را فراموش نمی‌کرد. در شکل گیری انقلاب اسلامی در محل سکونت خود فعالانه تلاش می‌کرد.

پس از عضویت در سپاه و گذراندن دوره آموزش نظامی در پادگان شهید بهشتی یزد (باغ خان) به منطقه کردستان اعزام شد و با جانفشانی تمام به دفع اشرار و ضدانقلاب پرداخت. پس از پایان مأموریت و بازگشت به یزد، برای گذراندن دوره تخصصی به تهران رفته و آموزش‌های طرح ‌و عملیات را با موفقیت پشت سر نهاد. پس از آن به منطقه جنوب رفته تا با تجربه‌های مفید در سنگرهای دفاع‌ مقدس، خدمات شایانی را انجام دهد. وی در مسئولیت‌های مدیر کالک و نقشه، فرمانده گروه شناسایی تیپ عاشورا، مسئول اجرایی قرارگاه صاحب‌الزمان فعالیت نمود. بدنبال تشکیل تیپ 18 الغدیر، مسئولیت معاونت طرح ‌و عملیات را پذیرفت و طراحی عملیات‌های رزمی را بعهده گرفت و از تاریخ 6/6/65 به سمت جانشین دوم تیپ الغدیر برگزیده شد.

سرانجام پس از شرکت در دهها عملیات در جبهه‌های غرب و جنوب و دو بار مجروحیت، در تاریخ 8/11/65 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش خمپاره در ساعت 9:10 صبح به شهادت رسید. تنها فرزند وی بنام سید علی محمد، 20 روز پس از شهادت پدر دیده به جهان گشود.

جنازه این شهید سرافزار، پس از ده سال حضور در مشهد شلمچه، به یزد آورده شد و در تاریخ 21/4/1375 در جوار شهدای گرانقدر انقلاب ‌اسلامی و دفاع ‌مقدس در خلدبرین بخاک سپرده شد.

از این شهید گرانقدر وصیت‌نامه ارزشمندی به یادگار مانده که در بخشی از آن چنین می‌نویسد:

«همیشه به یاد خدا باشید و به دستورات الهی و شرعی عمل کنید. برای رضای خدا کار کنید و با دشمنان انقلاب‌اسلامی، که همان دشمنان خدا هستند، مقابله نمایید. در خط ولایت ‌فقیه حرکت کنید و در مقابل مشکلات صبور باشید. برادران عزیز، هدف‌ و خط‏مشی شما باید دستورات خدا، قرآن، چهارده معصوم (ع) و امام عزیزمان خمینی‏کبیر باشد. با حضور در صحنه های جنگ و انقلاب، روح شهدای اسلام را شاد کنید و دشمن را به هراس و وحشت بیاندازید.»

Template Design:Dima Group