ذبیح الله در تاریخ 24/5/1340 ش در روستای مزرعه سیف اردکان، در خانواده‌ای مذهبی دیده به جهان گشود. وي تحصیلات خود را تا خرداد 59، با گرفتن دیپلم اتومکانیک در اردکان ادامه داد و سپس به صف سبزجامگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست. ايشان دوره آموزش عمومی را از تاریخ 4/6/59 در یزد و آموزش تخصصی پدافند را در اصفهان گذرانید.

با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه میهن اسلامی‌ ما، به همراه اولین گروه اعزامی از سپاه پاسداران یزد، به فرماندهی برادر سید ضیاء گلدانساز، به جبهه رفت و در تاریخ 20/9/59 در منطقه آبادان مجروح شد و پس از مداوا، بار دیگر در جبهه جنوب حضور یافت. وی پس از فراگيري آموزش تخصصی اطلاعات عملیات، فرماندهی نیروهای یزدی را در منطقه سوسنگرد بعهده گرفت و مجدداً در تاریخ 16/12/60 از ناحیه پا مجروح شد. وی پس از مداوای مختصر، به جبهه بازگشت و با مسئولیت فرماندهی گردان، در تیپ‌هاي کربلا و عاشورا، در عملیات‌های مختلف شرکت نمود.

استعداد وافر و عملکرد برجسته وي، توجه فرماندهان عالی جنگ را به خود جلب كرد و بدين‌ سبب از تاریخ 2/6/61 به مسئولیت معاونت اطلاعات و عملیات، در تیپ 8 نجف‌ اشرف برگزیده شد. در این ايام نیروهای یزدی در قالب گردان‌های عملیاتی، در چند تیپ و لشکر فعاليت مي‌كردند و در مجموع نیروهای یزدی فراتر از یک تیپ مستقل، در جبهه حضور داشتند؛ بنا براين پیشنهاد تشكيل یک تیپ مستقل براي استان یزد، مورد توجه فرماندهان نظامی و مسئولین استان قرار گرفت و در نهایت در تاریخ 4/7/62 از سوی فرمانده کل سپاه پاسداران حکم تشکیل تیپ الغدیر به نام برادر عاصی‌زاده صادر شد؛ ولی این سردار عالی مقام، به فاصله 17 روز، بر اثر اصابت ترکش توپ، در تاریخ 21/7/1362 در منطقه بانه به شهادت رسید.

عاصی‌زاده چهارماه قبل از شهادت ازدواج نمود و تنها فرزند وی، پس از شهادت پدر، دیده به جهان گشود که او را عباس نام نهادند.

از این سردار سرافراز سپاه اسلام، وصیت‌نامه ارزشمندی به یادگار مانده که در فرازی از آن، همه یاران و همسنگران خود را اینچنین سفارش کرده است:

«موقعی که سلاح‌های ما به زمین افتاد، برای برداشتن از همدیگر سبقت بگیرید و نگذارید خون شهیدان ما بخشکد و باید هر چه سریعتر و با سرعت عمل بیشتر راهشان را ادامه دهید.

شما باید حافظ ولایت‌فقیه باشید و امام و رهبرمان را همچون نگین انگشتر در میان خود نگهدارید. تمام مشکلات مملکت را بدون سروصدا حل کنید و نگذارید این قلب امت لحظه‌ای درد بگیرد.»

روحش شاد

Template Design:Dima Group