امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خط شکنان: وظیفۀ شرعی خود دانستم که در سنگر جهاد، دوشادوش برادران دیگر خود با دشمنان اسلام مبارزه کنم و از اسلام و قرآن دفاع کنم تا توانسته باشم دین خود را نسبت به اسلام و انقلاب ادا کرده باشم...

به گزارش خط شکنان سردار شهید حسن زارع بنادکوکی، فرزند اسد الله و متولّد بنادکوک تفت. وی در 1360 ش مدرک دیپلم اقتصاد را از دبیرستان آزادی یزد دریافت کرد. سپس در 15 شهریور 1360 ش به عضویّت رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد و به جبهه اعزام شد . او به مدّت 28 ماه در جبهه حضور داشت و در عملیّات های متعدّدی شرکت کرد .

مسؤولیت ها :

مسؤول بند زندان ارشاد یزد ، 14 مرداد 1362- 1361 ش ؛ محافظ بیت در سپاه جماران ، 14 فروردین – 28 مهر 1362 ش ؛ مسؤول بند زندان ارشاد یزد ، 3 فروردین 1363 – 29 مهر 1362 ش؛ مسؤول آتشبار خمپاره تیپ 18 الغدیر، 1 مرداد 1364 – 4 فروردین 1363 ش و فرماندۀ توپخانۀ تیپ 18 الغدیر، 20 مهر – 10 اسفند 1365 ش .

زارع در عملیّات کربلای 5 بر اثر اصابت ترکش به سر و پا به شهادت رسید. پیکر وی گلزار شهدای بنادکوک به خاک سپرده شد. از وی فرزندی به نام سمیّه به یادگار مانده است.

 

گزیده ای از وصیّت نامه :

... در شهادت موت نیست، حیات جاوید است .                       ( امام خمینی)

 

اکنون که میهن اسلامی ما مورد [هجوم] تجاوزگران شرق و غرب قرار گرفته است و همواره در صدد برانداختن حکومت اسلامی و این انقلاب برآمده اند ، وظیفۀ هر فرد مسلمان و متعهّد به انقلاب است تا آنجا که در حدّ امکان می باشد باید مقابله کند و تجاوز گران را به سزای اعمال خود برسانند و من هم در این موقعیّت حساس وظیفۀ شرعی خود دانستم که در سنگر جهاد، دوشادوش برادران دیگر خود با دشمنان اسلام مبارزه کنم و از اسلام و قرآن دفاع کنم تا توانسته باشم دین خود را نسبت به اسلام و انقلاب ادا کرده باشم تا خداوند متعال ما را مورد عفو و بخشش قرار دهد ... . ای خداوند بزرگ ، هیچ چیز کام تشنۀ مرا سیراب نمی کند الا شهادت ، شهادت . خدایا توفیق شهادت در راهت را از روی اخلاص و پاکی به من عطا فرما  تا از وسوسه های شیطان و گناهان پاک گردم ... .

 

14/1/1363

 

 

 

 

Template Design:Dima Group