امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خط شکنان: آیا هنوز وقت آن نرسیده است که زندگی های سراسر نکبت بار را وداع گفت و دست به دست یاران حق ، راه الله را پیمود ؟

به گزارش خط شکنان سردار شهید محمّد حسین جوکار ، فرزند علی بمان ، و متولّد محلّة « خیرآباد » یزد. وی در کودکی به فرآگیری قرآن و ادب اسلامی مشغول شد . پس از آن مدرک دیپلم را از دبیرستان رسولیان گرفت. آن گاه درجة کارشناسی کامپیوتر را از دانشگاه عالی کامپیوتر دریافت کرد .

او در دوران حکومت پهلوی به فعّالیّت های سیاسی علیه حکومت پهلوی پرداخت و در 1355 ش دستگیر و حدود سه ماه زندانی شد . وی پس از آزادی به فعّالیّت های فرهنگی و اسلامی اشتغال یافت و در 1358 ش در راه اندازی جهاد سازندگی نقش به سزایی داشت . پس از آن به امور تربیتی در آموزش و پرورش پرداخت .

 

مسؤولیّت ها :

مسؤول عقیدتی ـ سیاسی پادگان نصر کمیتة مرکزی ، دو سال ؛ مسؤول گزینش آموزش و پرورش ؛ مشاور معاون رئیس جمهور ؛ معاون سیاسی ـ  امنیّتی استانداری یزد ؛ معاون فرهنگی تیپ الغدیر  یزد ؛ مشاور دبیر کلّ سازمان اداری و استخدامی کشور .

جوکار در دوران دفاع مقدّس به جبهه رفت و در عملیّات های متعدّد حضور داشت . وی در عملیّات بیت المقدّس 2 در ماؤوت بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید . پیکر او را در حسینیة ابوالفضل به خاک سپردند . از او دو فرزند به نام های : روح الله و یاسر به یادگار مانده است .

 

گزیده ای از وصیّت نامه :

... مردان حق ، مردان خدا سلاح برگرفتند و راه حقیقت را پیمودند ، مردان الهی پیام امام را لبیک گفتند و در جهت تحقّق اهداف اسلام جان بر کف گرفتند و میدان رزم را بر آرمیدن در بسترها ترجیح دادند .

آری ، مردان خدا دیگر طاقت ماندن را نداشتند و عشق حق وجودشان را آتش زد . آیا می شود  روزی این مؤمنین دست عالمیان گنهکار هم بگیرند ؟ خدایا به حقّ مقرّبین درگاهت ما را جزء متّقین و مخلص راهت قرار ده . خداوند توفیق باثبات ماندن در راهت عنایت فرما . پروردگارا ما را ببخش و ما را بیامرز .

برادران و خواهران ایمانی ام در این دنیای وانفسا خیلی دام ها برای صید انسان گسترده شده است و حق با رهبریت امام کبیر انقلاب چون خورشید می درخشد . آیا هنوز وقت آن نرسیده است که زندگی های سراسر نکبت بار را وداع گفت و دست به دست یاران حق ، راه الله را پیمود ؟ آیا هنوز احساس وظیفه برای بعضی ها پیش نیامده است و آیا هنوز موقع حرکت و شرکت در طرح نوبه بندی نیست ؟ فرصت را از دست ندهیم و سپاهیان حق را یاری کنیم .

Template Design:Dima Group