امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خط شکنان: احساس می کنم که کم کم این قفس دنیا برایم تنگ و تنگ تر می شود و می خواهم از این قفس به سوی معبود خود « الله » پرواز کنم .

به گزارش خط شکنان سردار شهید سیّد محمّد ابراهیمی سر یزدی، فرزند سیّد رضا ، و متولّد انار رفسنجان. وی تا کلاس اول راهنمایی در انار به تحصیل پرداخت . سپس به یزد رفت و مدرک دیپلم راه و ساختمان را از هنرستان فنّی شهید رجایی گرفت .

او در دوران انقلاب در راهپیمایی ها شرکت داشت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی در 1 آذر 1359 ش به عضویّت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و تا 6 بهمن 1359 ش فرماندهی عملیّات سپاه یزد را به عهده داشت . آن گاه رهسپار کردستان شد و تا 22 اردیبهشت 1360 ش با سمت مسؤول مدیریت کالک و نقشه در واحد طرح و عملیّات فعّالیّت کرد . سپس در 19 خرداد ـ 10 تیر 1360 ش دورة آموزشی طرح و عملیّات را در تهران گذراند . پس از آن به منطقة جنوب اعزام شد و مسؤولیّت گروه شناسایی نیروهای جبهه نیسان ، در سوسنگرد ، را به عهده گرفت و در یکی از مأموریّت های شناسایی مجروح گردید . پس از بهبودی به سمت فرماندة عملیّات سپاه یزد منصوب شد . همچنین چندی مسؤول اجرایی قرارگاه صاحب الزّمان (عج) بود و سپس در لشکر 8 نجف اشرف به فعّالیّت پرداخت . او در تشکیل تیپ مستقل 18 الغدیر نقش به سزایی داشت و پس از تشکیل آن مسؤولیت طرح و عملیات را عهده دار شد و در طراحی عملیات های خیبر ، بدر ، قدس 5 ، والفجر 8 ، کربلای 4 و کربلای 5 نقش مؤثری داشت . آن گاه در 6 شهریور 1365 ش به سمت جانشین فرماندۀ تیپ الغدیر منصوب گردید .

ابراهیمی دو مرتبه مجروح شد و در عملیات کربلای 5 ، در منطقه عملیاتی شلمچه در بخشی معروف به نام « کانال زوجی » بر اثر اصابت ترکش گلوله توپ به شهادت رسید . پیکرش در 1 تیر 1357 ش میان ایران و عراق مبادله و ر 21 تیر 1357 ش به یزد بازگردانده شد . وی را در گلزار شهدای خلد برین به خاک سپردند . از او فرزندی به نام سید علی محمد به یادگار مانده است . در 15 بهمن 1368 ش مدال فتح 2 از سوی مقام معظم رهبری به وی اختصاص یافت . یاد آور می گردد که کتاب « عشق در ساعت 9:10 در مورد وی نگاشته شده است .

گزیده ای از وصیت نامه :

اکنون که قلم به دست گرفته ام تا چند کلمه ای وصیت نامه بنویسم ، احساس می کنم که کم کم این قفس دنیا برایم تنگ و تنگ تر می شود و می خواهم از این قفس به سوی معبود خود « الله » پرواز کنم .

برادران ! امیدوارم همیشه مبارزه خود را در راه الله ادامه دهید و هیچ گاه دست از حمایت ولایت فقیه برندارید و برکافران ، منافقان و مرشکان بتازید .

خواهرانم ! روح من خیلی خوشحال خواهد بود که شما بعد از مرگم زینب گونه مبارزه خود را ادامه دهید و هیچ از بابت شهادتم ناراحت نباشید . اکنون که روز مبارزه با کفر و نفاق است تمام همت خود را در این راه به کار برید و اگر دیدید امروز ما با دشمنان زیادی روبرو هستیم هیچ ناراحت نشوید چون خدا با ماست .

61/5/8

شکر و سپاس خدا را که ما را در زمانی حیات بخشید که مرگمان می تواند شهادت در راهش باشد . اول صحبتم با پدر و مادرم و خانواده ام است . پدر و مادر و خانوادۀ عزیزم ، اولاً امید دارم که من را ببخشید و حلالم کنید و دوم اینکه هیچ گاه دست از یاری اسلام و حضرت امام و روحانیت بر ندارید و هیچ گاه گوش به حرف افراد منافق و کافر ندهید و همیشه با صحبت ها و پیام های حضرت امام گوش دهید و راه خود را بر مبنای صحبت های ایشان تعیین کنید . سوم اینکه همیشه به یاد خدا باشید و به دستورات شرعی و الهی عمل کنید و از امت شهید پرور ایران و به خصوص همشهریان عزیز می خواهم دست از اسلام ، امام و انقلاب برندارند و با حضور در صحنه پوزه لاشخوران شرق و غرب را به زمین بمالند و مواظب باشید افراد منافق شما را فریب ندهند .

به قول مولای متقیان حضرت علی (ع) افراد منافق خیلی ظاهر فریب هستند .

برادران عزیز ، ملاک و خط مشی شما باید دستورات خدا ، چهارده معصوم (ع) و امام عزیزمان خمینی کبید باشد . برادران عزیز ، با حضور در صحنه های جنگ و انقلاب روح شهدای اسلام را شاد کنید و دشمن را به هراس و وحشت بیاندازید .

64/11/20

Template Design:Dima Group