امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خط شکنان: سردار شهید محمدحسن رشیدی در سال 1331 در عزآباد متولد شد و در 1 آذر سال1362 در پادگان بعلبک لبنان به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

 


روایت سردار فتوحی از همرزمش

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه الغدیر یزد، سردار فتوحی فرمانده سپاه الغدیر در جمع کارکنان این سپاه از همرزمش اینگونه روایت می کند :در رقابت های ورزشی زمانی که یک تیم، خوب بازی می کند ولی برنده نمی شود خود را به خاطر فرصت های طلایی که برای کسب پیروزی از دست داده سرزنش می کند. شهدا از فرصت ها خوب استفاده کردند ولی بنده وقتی فرصت های از دست رفته را می بینم خودم را سرزنش می کنم.

وی در ادامه افزود: ما باید برای کسب کمالات از فرصت ها استفاده کنیم و یکی از کسانی که قدر فرصت ها را خوب می دانست سردار محمدحسن رشیدی بود.

سردار فتوحی گفت: در سالی که ایشان تازه وارد سپاه شده بود، منافقین در میدان مارکار یزد تظاهرات کرده بودند که از طرف شهید محراب آیت الله صدوقی (ره) فرمان مقابله با آنها صادر شد. شهید رشیدی به همراه شهید خلیل حسن بیگی با یک موتورسیکلت و کمتر از 2 ساعت تظاهرات را متفرق و همگی عوامل اصلی را دستگیر کردند که این عمل نشانگر دشمن شناسی قوی این شهید بزرگوار است.

فرمانده سپاه الغدیر یزد تصریح کرد: شهید رشیدی پایه گذار سیستم آموزش نظامی و مربیگری نظامی در استان یزد بود که موجب ایجاد مراکز آموزش نظامی متعدد در سطح این استان بوده است. وی در زمان مسئولیت خود به عنوان مسئول مرکز آموزش نظامی شهید بهشتی از 2 روش برای آموزش نیروها استفاده می کرد؛ یکی روش صحیح که منجر به حصول نتیجه مطلوب بود و یکی روش غلط که عدم حصول نتیجه موجب یقین نیروها در صحت روش آموزش می شد.

وی خاطر نشان کرد: در عملیات بستان، شهید رشیدی فرمانده گردان بود. قبل از شروع عملیات، وی با یک تویوتای پر از مهمات به سمت خط حرکت می کرد که ناگهان ماشین بر اثر بارش شدید باران خاموش می شود. تلاش برای روشن کردن خودرو  ثمر نمی کند و او مجبور می شود با پای پیاده خود را به گردان رسانده و عملیات آغاز می شود. صبح روز بعد ما به همراه مکانیک به سمت خودرو حرکت کردیم تا آن را روشن کنیم که متوجه یک مین ضد خودرو جلوی لاستیک تویوتا شدیم. همه شوکه شده بودیم و اگر این امداد غیبی خداوند نبود، با برخورد ماشین به این مین و انفجار مهمات داخل آن، علاوه بر شهادت شهید رشیدی، عملیات لو می رفت.

سردار فتوحی اضافه کرد:  شهید رشیدی فرمانده ای شجاع، دلسوز، مدبر و خستگی ناپذیر بود و بر اقامه نماز به صورت جماعت و در اول وقت اهتمام کامل داشت و نهایتا در سال 62 از میان مربیان آموزش نظامی، این شهید بزرگوار برای آموزش رزمندگان لبنانی عازم این کشور شد که در بمباران رژیم اشغالگر قدس به شهادت رسید و حق هم این است که پاک ترین انسان ها باید توسط شقی ترین افراد به درجه عظمای شهادت برسند و ما نیز باید با توسل به این بزرگان، توفیق نماز اول وقت و توفیق اطاعت از رهبری را از درگاه خداوند مسئلت کنیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Template Design:Dima Group