http://old.khatshekanan.ir/uploads/uploads/index_bfbf3.jpg

 

به گزارش خط شکنان، جلسه راس ساعت 10 شروع و بدون مقدمه استاد پرنیان مطالب خود را با استفاده از پاورپوینت پیرامون موضوغ انقلاب اسلامی، امام و دفاع مقدس به شرح ذیل بیان نمودند.........ایشان برای یادآوری مروری بر مطالب جلسه قبل در خصوص این سوال که چرا مستکبرین و ظالمین جهان از اول تا به حال با انقلاب سرجنگ دارند و ویژگی انقلاب ما چیست که هیچ قدرت مادی در جهان نمی تواند آن را بپذیرد؟ مطالبی را  در خصوص اینکه انسان باید جایگاه خود و حقارتش نسبت به جهان هستی را ببیند تا بتواند اهمیت وظیفه خودش را بهتر بشناسد ، توضیح دادند.

 ایشان ادامه دادند دلیل اینکه خداوند پیامبران را برگزید این بود که عدلت را در جامعه ایجاد نموده که این عدالت تنها درحکومت پایدار قابل اجرا خواهد بود.

بنا براین لازمه ایجاد عدالت برخورد با ظالم و رساندن حق مظلوم به او می باشد و آن هم میسر نمی شود جز با تشکیل حکومت ، و بهترین حکومتی که می تواند این عدالت را ایجاد و  انسانها را به سوی هدف غائی که همان سعادت است برساند حکومت عدل الهی است که تمام قوانین آن از سوی خالق جهان که خود تمام نیازها ، بایدها  و نبایدهای بشر و موجودات و...  را می داند وضع می شود

تمامی پیامبران الهی مامور تشکیل این حکومت بوده اند که وسعت آن نسبت به ماموریت آنها( خانواده- طایفه ای- منطقه ای- جهانی) فرق می کرده است.

ولی کلیه این حکومتها در راستای حکومت اصلی که همان حکومت عدل الهی بر کل جهان می باشد تشکیل شده است.

در جلسه قبل گفتیم که وظیفه پیامبران از اول تا خاتم (124 هزار پیامبر و 12 امام معصوم علیه السلام) برپایی عدل و قسط در روی زمین می باشد. همینطور که گفتیم در ایران اسلامی توسط نایب امام زمانعج( ولی فقیه)حضرت امام خمینی ره جرقه ایجاد حکومت جهانی ایشان با یاری خدا و همت ملت بیدار ایران  زده شد و انشاا... پرچم آن با ظهور امام زمان عج  به دستشان داده خواهد شد

تا قبل از انقلاب اسلامی ایران دو استکبار غرب (سرمایه داری) و شرق (کمونیست) جهان را تقسیم کرده و هرکدام برای ایجاد موازنه قدرت به نوعی دیگر کشورها را تحت سلطه خود قرار داده بودند.

با قیام امام خمینی ره  واعلان یک ایده جدید(جمهوری اسلامی)و نفی شرق و غرب تمامی معادلات جهانی به هم خورد.

مراحل انقلاب اسلامی از دیدگاه حضرت امام خمینی ره :

1- سقوط رژیم شاهنشاهی و برپایی نظام جمهوری  2- بیداری جهان اسلام 3- ورود به عرصه ظهور حضرت قائم عج .

مرحله اول بطور کامل به وقوع پیوسته و مرحله دوم نیز شکل گرفته و روز به روز بر دامنه آن افزوده می شود. که بطور مثال بیداری ملتهای مصر و لیبی و یمن و... را مشاهده می نمائیم همچنین گسترش اسلام خواهی و اسلام پذیری در سطح جهان به ویزه غرب و آفریقا نشان دهنده همین موضوع می باشد.

و اما مرحله سوم که آن همزمان با مرحله دوم در حال شکل گیری می باشد ( بر اساس روایات مختلفی از سوی پیامبر اسلام ص که فرمودند : مردمانی از مشرق زمین(ایرانیان) قیام می کنند و زمینه را برای ظهور آماده می نمایند. همچنین ائمه معصومین ع ، ازامام صادق عکه فرمودند مردی از قم قیام می کند ویاران او همچون آهن بوده و از جنگ خسته نمی شوند و سر انجام پیروز می شوند . ) که این مرحله اصلی ترین هدف جمهوری اسلامی نیز می باشد.

راههای مبارزه دشمن با انقلاب و جلوگیری از نفوذ اسلام:

استکبار در هر کشوری که انقلابی صورت بگیرد، بلافاصله از راههای مختلف سعی در نابودی یا به انحراف کشیدن و در نهایت نفوذ و هدایت آن به نفع خود می باشد . در مورد انقلاب اسلامی ایران نیز همین کار با روشهای ذیل انجام ولی خوشبختانه با توجه به یاری خدا و عنایت امام زمان عج و بیداری و هوشیاری رهبر و ملت ایران تا کنون موفق به انحراف آن نشده و نخواهد شد. 

1- نفوذ در مسئولین نظام2- ایجاد اختلافات قومی قبیله ای و مذهبی3- ترور شخصیتها و مردم انقلابی(بیش از 17 هزار نفر که در میان آنها ازرئیس جمهور و امام جمعه تا مردم عادی کوچه وخیابان وجود داشتند )4- ایجاد احزاب (کمونیست- لیبرالی- التقاطی)مختلف جهت اجرای طرح آشوب و تفرقه5- تحریم اقتصادی و بلوکه کردن دارائیهای ایران6- طراحی و اجرای کودتاهای مختلف 7- تحمیل جنگ هشت ساله به ایران (با حمایت بیش از 40 کشور مطرح جهان از صدام حسین صفاک و با تامین بودجه- سلاح- نیروی انسانی و... در تاریخ 31/6/59 به ایران حمله و پس از 8 سال دفاع جانانه ایرانیان بدون اینکه نتیجه ای بگیرند با خفت و خواری از ایران رفتند)

سوالات آزمون:

1- مراحل انقلاب اسلامی ایران از دیدگاه امام خمینی ره را نام ببرید.

2- راههای جلوگیری از پیشرفت انقلاب ونفوذ اسلام توسط دشمن را نام ببرید.

3-بهترین حکومتی که شایستکی برقراری در جهان را دارد کدام است؟ چرا؟

Template Design:Dima Group