خط شکنان: معاون پژوهشي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع‌مقدس از در دست تدوين بودن كتاب‌ درس تخصصي «دفاع مقدس» خبر داد و گفت: تامين منابع درسي رشته «كارشناسي علوم و معارف دفاع مقدس» در حال انجام است.

به گزارش خط شکنان دكتر علي ميرهاشمي گفت: براي هر رشته‌اي درس تخصصي دفاع مقدس در نظر گرفته شده است كه كتاب‌هاي مستقل اين درس تخصصي، از سوي كارشناسان پژوهشگاه علوم و معارف دفاع‌مقدس در حال تدوين‌اند.

وي همچنين از راه‌اندازي رشته‌ مستقلي با نام «كارشناسي علوم و معارف دفاع مقدس» در دانشگاه‌ها خبر داد و افزود: كار تاليف كتاب‌هاي اين رشته براي تامين منابع درسي آن در حال انجام است و اين آثار تا ابتداي سال تحصيلي آينده در اختيار دانشجويان اين رشته قرار خواهند گرفت.

معاون پژوهشي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع‌مقدس درباره آمار آثار بررسي شده حوزه دفاع مقدس از ابتداي سال جاري تاكنون گفت: 200 عنوان كتاب از ابتداي سال 91 تا كنون مورد بررسي قرار گرفته‌اند كه تمامي اين آثار براي انتشار مورد تاييد قرار گرفته‌اند اما بخشي از آن‌ها بايد با اصلاحاتي منتشر شوند.

وي در پاسخ به اين سوال كه «چه مواردي سبب تاييد نشدن كتاب‌هاي حوزه دفاع مقدس از سوي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع‌مقدس خواهد شد؟» اظهار كرد: آثار رسيده به پژوهشگاه علوم و معارف دفاع‌مقدس بايد بر طبق مصوبه 360 شوراي انقلاب فرهنگي باشند و آمار و اطلاعات صحيحي را ارايه كنند. مهم‌ترين وظيفه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع‌مقدس جلوگيري از تحريف و زير سوال بردن ارزش‌هاي دفاع مقدس است.

Template Design:Dima Group