امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خط شکنان: عملیات بیت المقدس در 30 دقیقه بامداد روز 10 اردیبهشت 1361 با قرائت رمز عملیات بسم الله الرحمن الرحیم . بسم الله القاسم الجبارین، یا علی ابن ابی طالب از سوی فرماندهی آغاز شد.

به گزارش خط شکنان شهید آیت الله صدوقی و آیت الله مشكینی نیز كه در كنار فرماندهان سپاه و ارتش در قرارگاه كربلا حضور داشتند، هر یك به طور جداگانه، پیام هایی را به وسیله بی سیم خطاب به رزمندگان اسلام قرائت كردند. حضور معنوی شهید صدوقی در قرارگاه تاثیرات فراوانی بر روحیه رزمندگان اسلام داشت. در این مجال نگاهی بسیار کوتاه به این تاثیرات از نگاه همراهان شهید صدوقی و یک تحلیلگر مسائل سیاسی و نظامی داریم  داریم

 

حسین سادات( محافظ شهید صدوقی)

شماره حساب 3333 از سوی شهید صدوقی در دفتر تعاونی ولی عصر یزد افتتاح شده بود تا مردم بتوانند وجوه نقدی خودشان را به این حساب بریزند.

روحیه خیلی خوبی برای مردم بود. هر عید که می شد نماینده ایشان می آمد و به رزمندگان عیدی می داد مخصوصا خط مقدمی ها.

شهید صیاد شیرازی هفته ای دو سه بار از هر کجا که بود با شهید صدوقی تماس می گرفت و درخواست کمک مالی می کرد و ایشان هم هر طور که شده کمک می کرد.

یک شب ساعت دوازده و نیم بود که در خدمت شهید صدوقی بودم و ایشان گفته بودند که هر وقت صیاد تماس گرفتند من را از خواب بیدار کنید. آقای کریمی که در منزل ایشان بود به آقا گفتند صیاد تماس گرفته و درخواست کمک مالی دارد. ایشان هم با رئیس دفتر تعاونی ولی عصر تماس گرفتند و در سال 1360 مبلغ شش میلیون تومان به حساب آقای صیاد شیرازی واریز کردند.

مرحوم حاج شیخ محمد علی صدوقی(فرزند شهید صدوقی):

به خاطر دارم سپهبد شهید صیاد شیرازی از حاج آقا خواستند در این عملیات حضور داشته باشند از چند روز قبل هم اطلاع دادند و از او خواستند که برای پیروزی عملیات دست به دعا بردارد. من در خدمت ایشان به همراه چند نفر از دوستان با یک هواپیمای فالکن از تهران حرکت کردیم و در شب جمعه که شب بسیار حساسی بود شب خاطره انگیزی بود و حوادثی که گذشت را نمی توان به زبان آورد به خصوص آن بعد معنوی و اخلاصی که در آن شرایط و اتاق فرمان و جنگ حاکم بود.

غلامحسین دشتی(معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد):

نفوذ و کلام ایشان(شهید صدوقی) کارساز بود وقتی به جوانها می رسیدند از بهشت و زیبایی ها می گفتند وقتی به بزرگ تر ها می رسیدند از مسئولیتها می گفتند و روان شناسی قوی و خوبی داشتند. در بعد تبلیغات دفاع مقدس هم کار می کردند

ما در کشور کمتر امام جمعه ای را داریم که خودش را با دفاع مقدس یکی نکرده باشد می توان گفت که در آمد آنها که سلسله جنبان حرکت انقلابی بودند شهید صدوقی بود ایشان خودشان حضور پیدا می کنند در قرارگاه جنگ در واقع امام جمعه ای که ارادت ها، پیوستگی های روحی فکری و ارتباطات مردمی خوبی دارد و خودشان در قرارگاه جنگ حضور پیدا می کند در اینجا اسلام و ارزشهای دینی و معنوی با مردم به همدیگر پیوند می خورد و در واقع شهید صدوقی نماد این دو ارزش است. یکی از ویژگی هایی که می توان از ایشان نام برد این است که زمان شناسی ایشان است که چگونه شرایط سیاسی کشور را بفهمد و در این عملیات حضور پیدا بکند و ایشان شرایط را درک کرد و حضور یک روحانی که باعث دلگرمی و پشت گرمی و امید رزمندگان بشود.

Template Design:Dima Group