یکی از فعالان دوران انقلاب گفت: معلم زبان ما خانم آمریکایی بود که در پاسخ سوالات ابتدایی ما لغت «شات آپ» را بسیار به‌کار می‌برد، ما آن زمان مفهومش را متوجه نمی‌شدیم تا این‌که یکی از دانش آموزان که پدرش سرشناس بود به ما گفت: «این معلم، چون آمریکایی هست و ما را دور از بشریت به حساب می‌آوردند برای ما از لغت «خفه شو» استفاده می‌کند».

مردم دارالعباده یزد در جریان انقلاب اسلامی به ویژه در جریان سال‎‎های اوج‌گیری نهضت اسلامی، رشادت‌های جانانه‌ای به نمایش گذاشتند و خون ۲۲ شهید خود را تقدیم انقلاب کردند.

به همین منظور خبرنگار دفاع پرس در یزد، در میزگردی تخصصی با حضور بانوان فعال و یادگاران انقلاب به بررسی ابعاد زندگی مردم در زمان انقلاب اسلامی، خاطرات حضور بانوان در انقلاب و لزوم انتقال این خاطرات و ارزش‌های نهفته در آن به نسل جوان پرداخته است.

«زهره سعادت» مدیر سابق «مکتب‌الزهراء»، حوزوی فعال و سخنران در این میزگرد، شرایط کنونی کشورمان را با وضعیت معیشتی مردم در دوران انقلاب مقایسه کرد و ۲ خاطره تأثیرگذار از امام خمینی (ره) و آیت‌الله «صدوقی» بیان کرد.

سخنرانی در محضر امام، همراهی با آیت الله صدوقی را به ارمغان آورد

سعادت با اشاره به این‌که دوران انقلاب بهترین سال‌های زندگی‌ام بود، اظهار داشت: آن زمان حدود ۲۰ سالم بود و نسبت به سنم درک نسبی از وضعیت معیشتی مردم و شرایط کشور داشتم، بنابراین می‌توان مقایسه کوتاهی داشته باشم.

وی ادامه داد: هنوز چند سالی به انقلاب مانده بود و من در مقطع دبیرستان محصل بودم، آن زمان در مقاطع تحصیلی بالا برای دروس تخصصی از معلمین خارجی استفاده می‌کردند، معلم زبان ما خانم آمریکایی بود که در پاسخ سوالات ابتدایی ما لغت «شات آپ» را بسیار به‌کار می‌برد، ما آن زمان مفهومش را متوجه نمی‌شدیم تا این‌که یکی از دانش آموزان که پدرش سرشناس بود به ما گفت: «این معلم، چون آمریکایی هست و ما را دور از بشریت به حساب می‌آوردند برای ما از لغت «خفه شو» استفاده می‌کند».

وی ادامه داد:، اما با خودباوری که امام خمینی به ما دادند، باعث شد که بعد از انقلاب اوضاع بهتر شود و در شرایط فعلی از معلم یا حتی پزشک خارجی کمتر استفاده می‌شود و روز به روز در علوم مختلف روند رو به رشدی را شاهد هستیم که باعث موفقیت‌های بسیاری می‌شود، مثل المپیادی که در سال ۱۳۸۰ برگزار شد که ایران در برابر ۱۲ کشور مقتدر از جمله انگلیس، فرانسه، آمریکا، آلمان و ژاپن توانست با ۴۰۰ امتیاز اول و آمریکا با اختلاف ۲۰۰ امتیاز رتبه دوم را کسب کند که این جای بسی خوشحالی دارد.

مدیر سابق «مکتب‌الزهراء» با اشاره به وضعیت دفاعی آن زمان کشور نیز اظهار داشت: از نظر تسلیحات دفاعی زمان پیش از انقلاب، کشور ما کاملاً وابسته بود و سربازان ما گماشته مستشاران آمریکایی و انگلیسی بودند، اما اکنون ایران اسلامی قطب نظامی منطقه به حساب می‌آید که این از دیگر برکات انقلاب اسلامی است.

این بانو فعال حوزوی به بیان ۲ خاطره ناب و تأثیرگذار از دوران انقلاب اسلامی پرداخت و بیان کرد: در بحبوحه انقلاب، من دانشجو دانش‌سرا بود و همین موضوع باعث آشنایی من با انقلابیون و شرکت در دور هم نشینی‌های شبانه‌ای بود که آیت‌الله «صدوقی» در آن سخنرانی می‌کرد. من چون قلم توانمندی داشتم، با کسب اجازه از محضر شهید صدوقی چند مقاله‌ای نوشته و دوستان وی در تابلو‌های اعلانات نصب کردند که باعث جلب توجه بسیاری افراد شد، یک‌بار هم زیر یکی از مقاله‌هایم یادداشت گذاشته بودنند «پرتوان باد قلمت» و «هرچه پرتوان‌تر».

سخنرانی در محضر امام، همراهی با آیت الله صدوقی را به ارمغان آورد

سعادت گفت: این مقاله نویسی ۲ هدیه برایم به ارمغان آورد که هدیه اول دیدار با امام خمینی بود. یک روز حدود ۵۰۰ نفر از خانم‌ها و آقایان را به دیدار رهبر کبیر انقلاب در قم بردند، صبح آن روز دیدار کوتاهی با رهبر داشتیم که چون دیدار بسیار کوتاه بود با کسب اجازه از دفتر ایشان عصر همان روز دوباره به دیدار رهبر رفتیم. مسئول تربیت مدرس به دلیل آشنایی قبلی که با مقاله نویسی من داشتند گفتند شما در محضر امام سخنرانی کنید. آن روز به یکی از بهترین روز‌های عمر من تبدیل شد.

وی در ادامه بیان کرد: پخش تلویزیونی صحبت‌های من در محضر امام، باعث شد تا آیت‌الله صدوقی مرا به خدمت‌ خود احضار کنند، زمانی که من محضر وی حاضر شدم که سه سالی بیشتر از عمرشان باقی نمانده بود، آیت‌الله صدوقی در آن دیدار مسئولیت حوزه علمیه «مکتب‌الزهراء» را به بنده سپرد و من در آن سه سال از وجود پر برکت وی بسیار بهره‌مند شدم و نیز این هدیه دوم من بود.

ادامه دارد...

Template Design:Dima Group