http://old.khatshekanan.ir/uploads/uploads/4675277-664.jpg

مستند شهید مدافع حرم، محمدحسین محمدخانی، به کارگردانی مجید بهجت، در یزد در حال تولید است.

  به گزارش خط شکنان، این مستند به طراحی و کارگردانی مجید بهجت و تهیه کنندگی مشترک وی با حوزه هنری یزد تولید می شود.

 

هدف از تولید این فیلم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگ انتظار و ارج نهادن به مجاهدت ها و جانفشانی شهدای مدافع حرم در دفاع از حریم اسلام و انقلاب به ویژه پاسداشت یاد و خاطره شهید محمدخانی است.

 

مجید بهجت کارگردان مستند «حاج عمار»در خصوص تازه ترین اثرش گفت: این فیلم هم‌اکنون آخرین مراحل تصویربرداری را سپری می کند و سعی داریم تا اوایل مهرماه امسال آن را آماده کنیم تا همزمان با سالروز شهادت آن بزرگوار از یکی از شبکه های سیما پخش شود.

 

این فیلمسازیزدی با اشاره به ابعاد مختلف زندگی شهید محمد خانی افزود: آن شهید گرانقدر زندگی بسیار پر محتوایی داشته که نکات بارز زندگی اش در قالب فیلم یک یا دو ساعته نمی‌گنجد.

 

وی با اشاره به تولید این مستند در سه اپیزود ادامه داد: بخش اول دوران کودکی تا دبیرستان، بخش دوم دوران دانشجویی و تأهل و مرحله آخر موضوع تأهل و حضور شهید در سوریه را روایت می‌کند.

 

به گفته بهجت، این مستند در مدت یک ساعت یا 70 دقیقه، یا در سه قسمت 20 دقیقه ای تولید خواهد شد.

 

این مستند ساز، با بیان اینکه بخش هایی از فیلم در یزد، تهران و قم تصویربرداری شده، ادامه داد: به زودی تدوین فیلم توسط خودم و یکی از تدوین‌گران استان به طور مشترک انجام خواهد شد.

 

بهجت افزود: در این اثر با خانواده شهید، آشنایان، دوستان دوران دبیرستان، دانشجویان و همکلاسی‌های وی در یزد و فرماندهان و همرزمانش در سوریه گفتگو شده یا در حال انجام است.

 

این کارگردان، با اشاره به اینکه تصویربرداری بخش زیادی از کار در محل زندگی شهید در تهران انجام شده، اظهار داشت: والده شهید، یزدی هستند و آن شهید عزیز نیز حدود هشت سال از سال 82 تا 90 در یزد سکونت داشته و در دانشگاه آزاد اسلامی یزد در رشته عمران تحصیل می‌کرده است.

 

بهجت، با بیان اینکه شهید «حاج عمار» به سبک زندگی شهدا می‌زیست و سعی می کرد از زندگی هر شهید الگویی بردارد، افزود: وقتی به زندگی آن شهید نگاه می کنیم می بینیم گوشه‌هایی از زندگی و سیره شهیدان چمران، همت، باکری و ... در زندگی اش مشهود است.

کارگردان مستند «حاج عمار» که کار تصویربرداری و صدابرداری این اثر را برعهده دارد، افزود: اکثر تصاویر با دو دوربین ضبط شده و گاهی هادی جعفری به عنوان دستیار تصویربردار مرا همراهی کرده است.

 

Template Design:Dima Group