تصویردر پی اطلاع از حضور خانواده بزرگوار شهید احمدی روشن ـ که از طریق مادر منتسب به یزد است ـ در استان دارالعباده و دارالعلم یزد، یکی از شهدای جهاد علمی کشور، خبرنگار سرویس ایثار و شهادت “یزد رسا” گفتگویی اختصاصی را در فضایی صمیمی ترتیب داد. اولین بخش آن که با رحیم احمدی روشن، پدر بزرگوار این شهید عزیز است در ادامه پیشکش مخاطبان می کنیم :

ـ غم از دست دادن شهید احمدی روشن هم برای خانواده شما و هم ملت ایران خیلی سنگین بود. چه عاملی باعث شد تا با این مساله کنار بیائید و این غم برای شما سبک تر شود؟

پدر مصطفی در پاسخ گفت: مصطفی برای ما تنها یک پسر نبود او به منزله ستونی برای زندگی ما بود، دو عاملی که تسلای دل خانواده ی احمدی روشن شد، یکی شهادت وی بود،با توجه به اینکه کمتر از شهادت هم حق مصطفی نبود، وقتی خبر شهادت مصطفی را به ما دادند احساسمان این بود که زحماتی که برای بزرگ کردن مصطفی کشیده ایم بی نتیجه نبوده است و  و ما خداوند را به خاطر این لطف بزرگ شکر می کنیم.

مسأله دوم:دلجویی های ملت ایران، از بالاترین سطح مقامات که حضرت آقا باشند تا عموم مردم؛اگر درجریان تشریف فرمایی ایشان به منزل ما قرار گرفته باشید، ایشان فرمودند:«شهادت ایشان مانند تیری در قلب ما نشست و شهادت این جوان دل ما را سوزاند و در جایی دیگر فرمودند: شهادت این جوان حداقل سه ماه این انقلاب را بیمه کرد» که ما به لطف خدا می بینیم که این انقلاب به برکت خون شهدا همچنان ادامه دارد.

درکنار همدردی مردم از ما، حضور بی شائبه ی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات ۱۲ اسفند مجلس شورای اسلامی در سال ۹۰، برخلاف پیش بینی های دشمن که خیال می کردند با ترور احمدی روشن می توانند مردم را از این نظام دلسرد کنند باعث دلگرمی شده و ما را به واقع راضی کرده است و به لطف خداوند درست است که ما جسم فیزیکی مصطفی را از دست دادیم ولی میلیون ها احمدی روشن داریم، و هرجا می رویم این قشر جوان ما را مورد لطف خودشان قرار می دهند، خوب ما دیگر چه معامله ای با خدا باید انجام می دادیم که از این بیشتر مورد لطف خدا قرار بگیریم.

ـ آقا مصطفی در راهپیمایی حماسه ۹ دی که پاسخ قاطع ملت به فتنه گران بود ، شرکت کرد؟ دیدگاهش نسبت به فتنه گران چه بود؟

مصطفی شخصی ولایت مدار و بابصیرت بود و خط مشی سیاسی و اجتماعی مصطفی، همان خط مشی سیاسی و اجتماعی حضرت آقا بود. وقتی مقام معظم رهبری به منزل ما تشریف آوردند و فرمودند:« شهادت این جوان مانند تیری در قلب ما نشست» یکی از دلایل بیان این جملات، موضع گیری، بصیرت و ولایت پذیری وی در حوادث سال ۸۸ بود.

همین قدر که حضرت آقا نسبت به مصطفی لطف داشتند، چندین برابر مصطفی در قلب خودش برای ایشان جا باز کرده بود و ایشان را دوست می داشت، که این نکته بیانگر درجه ولایت پذیری اوست .

مصطفی یک بچه شاد و به قول تهرانی ها یک بمب خنده بود و با همه نظریه ها و افکار وعقاید کنار می آمد و یک فرد تاثیر گذار بود و نه تاثیر پذیر اما تا کجا؟ تا جایی که، خط قرمزی که او برای خودش ایجاد کرده بود و آن حضرت آقا بود. اگر کسی وارد این حریم می شد مصطفی دیگر آن مصطفی نبود.

دقیقاً یادم هست در زمان فتنه هم مصطفی یکی از طرفداران پرو پا قرص حضرت آقا بودند و نسبت به گروه فتنه گر، یک نفرت خاصی داشت، در روز ۹ دی با توجه به مشغله کاری که داشت علاوه بر اینکه خودش در راهپیمایی شرکت کرد، علیرضا و خانمش را هم برد و به ما تأکید کرد در این راهپیمایی شرکت کنیم.

Template Design:Dima Group