سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران مدیریت استان یزد ششمین نشست سلسله گفتگوهای یزد شناسی با موضوع ایثار و مقاومت در فرهنگ یزد را با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس را برگزار کرد .

به گزارش خط شکنان به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی سپاه الغدیر یزد ، در این نشست که در سالن اجتماعات بنیاد ملی نخبگان برگزار گردید . دکتر احمدعلی زارع مهرجردی گفت : ما پیروز عرصه های دفاع مقدسیم .

وی ادامه داد: دیروز ملت ایران با وجود تمامی کمبودها و تحریم ها و شیطنت های دشمنان در مقابل ماشین جنگی صدام و پشتیبانی همه جانبه ایادی استکبار ایستاد و امروز ما ملتی هستیم با امکاناتی صدها برابر از آن روزها, عراق در جنگ حتی یک روز هم احساس تنهایی نکرد و مورد حمایت همه جانبه 38 کشور دنیا بود و ملت ایران به برکت خون شهیدان و رهبری امام راحل و حضور پر شور مردم مهربان در عرصه دفاع مقدس ماند و جاودانه شد.

دکتر مهرجردی افزود : ستاد پشتیبانی جنگ استان یزد در دوران دفاع مقدس 51 شهید , 45 جانباز , 18 آزاده از  16000 هزار نیروی رزمنده را درکارنامه فعالیت های خود در دوران دفاع مقدس دارد .

او اضافه کرد : حضور بانوان در ستاد پشتبانی جنگ در استان یزد از اهمیت بسزایی برخوردار بود . 450 نفر از خواهران متدین فداکار در 30 پایگاه در سطح استان فعالیتهای تامین لباس و پوشاک و تهیه بسته های اهدایی را  بر عهده داشتندکه در طول دوران دفاع مقدس تعداد 546493 دست لباس کامل نظامی به جبهه های دفاع مقدس ارسال داشتند.

او در پایان اشاره کرد : دیروز جنگ سخت و در کنار خاکریزها اداره می شد و دشمن قابل تشخیص بود و امروز ما درگیر جنگ نرم هستیم و تنها راه مبارزه امروز  این است که مطیع امر ولایت باشیم .

Template Design:Dima Group