دفاع مقدس، اوج اقتدار و عظمت ملت ایران است

حوزه هنری استان یزد در بیانیه ای، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، ایستادگی ومقاومت مردم غیورایران در برابر استکبار جهانی و قدرت های سلطه گر را رمز افتخار، اقتدار، عزت و عظمت ملت ایران دانست.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان یزد در این بیانیه آمده است:

هفته دفاع مقدس، یاد آورجانفشانی وسلحشوری دلاورمردانی است که با دست خالی و فقط با تکیه بر سلاح اراده و ایمان درمقابل جبهه استکبارمقاومت نمودند و با نثار خون مقدس خود این انقلاب را برای همیشه تاریخ  بیمه کردند تا کوشش و جوشش در راه اعتلای وطن از حرکت باز نایستد.

دفاع مشروع و مقدس ملت شریف و آگاه ایران درهشت سال جنگ تحمیلی، موجب احیاء مجدد اسلام و قرآن و طریقت نبوی گردید ، انقلاب شکوهمند اسلامی را بیش از پیش به جهانیان شناساند و وجدان های آگاه و با بصیرت را راسخ ترنمود و دل های غبار گرفته و جان های پژمرده را بیدار کرد و خودباوری، اعتماد به نفس و عزتمندی را برای ایران و ایرانی به ارمغان آورد.

امسال درحالی به استقبال هفته دفاع مقدس می رویم که طنین موج بیداری اسلامی که نشأت گرفته از انقلاب اسلامی ایران است دنیا را فرا گرفته و فریاد استکبارستیزی امت اسلام و ملت های آزاده جهان در دفاع از ساحت نورانی پیامبر اعظم (ص) و محکومیت این توطئه آمریکایی- صهیونیستی دنیا را معطوف به خود ساخته است.

بزرگداشت هفته دفاع مقدس درمقطع کنونی، فرصت بسیار مغتنمی است برای نمایش اقتدار، توان نظامی  وآمادگی دفاعی نیروهای مسلح در حراست از کیان اسلامی، ترویج روحیه ایثارگری و شهادت طلبی و در کنار آن بازخوانی و شناساندن رشادت های رزمندگان اسلام و جانفشانی و حماسه آفرینی های شهدای گرانقدری که به ندای پیر و مراد خویش لبیک گفتند و به وصال یار رسیدند.

به تصویر کشیدن، نگارش و ثبت ایثار و فداکاری رزمندگان جان برکف و شهدای والامقام دوران دفاع مقدس در قالب های هنری و ادبی و خلق آثار فاخر وماندگار در زمینه این حماسه جاودان، وظیفه همه کسانی است که در این عرصه فعالند. هنرمندان نیزبه عنوان طلایه داران نبرد علیه استکبار، می کوشند تا دین خود را به ساحت مقدس شهدا، اسلام و انقلاب ادا نمایند.

هنرمندان و کارکنان حوزه هنری استان یزد هفته دفاع مقدس را به مردم شریف و با بصیرت ایران اسلامی به ویژه مردم متدین و ولایت مداراستان دارالعباده و دارالعلم یزد به خصوص خانواده های معزز شهدا ، ایثارگران و آزادگان تبریک و تهنیت عرض نموده و به روان پاک شهدای هشت سال دفاع مقدس درود می فرستند وآمادگی خود را برای تحقق آرمان های بلند حضرت امام خمینی (ره) و منویات رهبرمعظم انقلاب اسلامی حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای (مدظله العالی) اعلام می دارند.

Template Design:Dima Group