به گزارش روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد، سرهنگ پاسدار سید هدایت بنی فاطمه گفت بايد خاطرات شهدا نوشته، بازگو و ثبت شود تا نسلي که دفاع مقدس را درک نکرده از حال و هواي آن دوران باخبر شود.

وي افزود: برخي خاطرات را که مي‌شنويم شايد براي خودمان هم که در دوران دفاع مقدس حضور داشته‌ايم تازگي داشته باشد، بايد کاري کنيم که نسل بعد از جنگ با دفاع مقدس بيگانه نباشد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد اضافه کرد که فراخوان جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس استان یزد با هدف جمع آوری خاطرات شفاهی رزمندگان مخصوصاً بسیاری از افرادی که تاکنون گمنام مانده‌اند و خاطرات آنان نا کنون در جایی نقل نشده برگزار شد.

محمد دهشیری دبير اجرايي نخستين جشنواره خاطره‌نويسي دفاع مقدس استان نيز گفت: پس از اعلام فراخوان جشنواره 90 اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که پس از داوری توسط هیئت علمی جشنواره به دبیری دکتر صادق زاده،حاظرات  دژخیمان بعثی اثر خانم زینت طالعی، چند خاطره از جبهه اثر محمد حسن گنجی زاده، به یاد شهید حسینیان اثر علیرضا واعظ رتبه‌های اول تا سوم جشنواره را به خود اختصاص دادند و به کنگره سراسری خاطره نویسی دفاع مقدس راه یافتند.

گفتنی است کنگره سراسری خاطره‌نویسی دفاع مقدس قرار است شهریورماه سال 1390 هم‌زمان با هفته دفاع مقدس و پس از برپایی جشنواره‌های استانی برگزار شود.

Template Design:Dima Group