http://old.khatshekanan.ir/uploads/uploads/n00102110-b.jpg

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد گفت: به زودی نخستین کتاب حاوی وصیت‌نامه شهدا و جانبازان بالای 70 درصد استان چاپ و منتشر می‌شود.

http://old.khatshekanan.ir/uploads/uploads/9666333333333333.jpg

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: همزمان با عید غدیر 44 برنامه در استان یزد اجرا می شود.

http://old.khatshekanan.ir/uploads/uploads/استاندار-یزد.jpg

استاندار يزد به مناسبت 17 مرداد ماه روز خبرنگار پیامی صادر کرد و این روز را به تمام تلاشگران عرصه خبر، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی تبریک گفت.

http://old.khatshekanan.ir/uploads/uploads/احترام.jpg

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار و جمعی از مسئولان استان به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت آیت الله شهید صدوقی(ره)، سالروزشهادت آیت الله شهید بهشتی (ره) و شهیدان پاکنژاد و هفته قوه قضاییه با حضور در مسجد روضه محمدیه و گلزار شهدای خلدبرین به مقام شامخ سومین شهید محراب و شهیدان والامقام یزد، ادای احترام کردند.

http://old.khatshekanan.ir/uploads/uploads/image-123847.jpeg

همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر، فرماندارمیبد به همراه مسئول دفتر امام‌جمعه، فرمانده انتظامی و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان به دیدار خانواده شهید استوار جمال زارع و ستوان حبیب کارگر دو تن از شهدای نیروی انتظامی رفت.

http://old.khatshekanan.ir/uploads/uploads/n00168589-b.jpg

مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان یزد از برگزاری مراسم بزرگداشت شهید صدوقی و شهدای هفتم تیر خبر داد.

http://old.khatshekanan.ir/uploads/uploads/n00168221-b.jpg

به مناسبت سالروز شهادت حضرت آیت الله صدوقی اعضای شورای هماهنگی ایثارگران استان با حضور در بیت شهید محراب به مقام والای ایشان ادای احترام کردند.

http://old.khatshekanan.ir/uploads/uploads/غلامرضا-محمدی_f98b0.jpg

مشاور فرهنگی استاندار یزد گفت: زنده یاد حمید سبزواری از کسانی بود که توانست تحول عظیمی را در شعر و ادب یزد بوجود آورد.

http://old.khatshekanan.ir/uploads/uploads/image-123341.jpeg

استاندار يزد به مناسبت درگذشت مرحوم "امير محمد طايفي "فرماندهي سابق انتظامي استان هاي يزد و اصفهان پيام تسليتي صادر كرد.

 

"آذر ماه 64 بود كه به اتفاق تني چند از دوستان بار ديگر عازم صحنه‌هاي نبرد با خصم زبون شدم كه قبل از رفتن مشكلات خانوادگي از جمله بي‌تابي كردن پدر و مادر و برادران سخت مرا شكنجه روحي مي‌كرد كه البته اين فقط در همان روزهاي ابتدايي است ولي وقتي به جمع مخلصين واقعي پيوستي، ديگر همه چيز از يادت مي‌رود...

يك هفته بايد در اروندكنار مي‌مانديم تا مد آب كامل شود. در عرض يك هفته تمامي لشكرها در اين منطقه كوچك و در اين جنگل اسكان داده خواهند شد. بنابراين با اين فاصله اگر دشمن بويي ببرد منطقه را خاكستر مي‌كند؛ آن هم نه براي يك بار يا دو بار بلكه براي چندين بار. در آنجا بچه‌ها فقط از نظر روحي و جسمي آماده مي‌شدند چون مي‌دانم كه نمي‌توانم شمه‌اي از يك هفته اقامت در لب رود مجري را بيان كنم به همين بسنده مي‌كنم كه بچه‌ها آنقدر غرق در وجود الهي شده بودند و آنقدر گريه كردند كه روزهاي آخر اشك در چشم بچه‌ها خشكيده بود و فقط روي گونه‌هاي آنها هماننده قطره آبي گرم كه بر روي يخ مي‌ريزد و راهي را باز مي‌كند؛ راهي در روي گونه‌هاي اين عزيزان ظاهر شده بود. خصوصاً آنها كه شهيد شدند به ويژه شهيد رمضان كهنوجي كه خوب شد يادم آمد و هر كس اين نوشته را تا اينجا را خواند، حتماً برايش فاتحه بخواند.

در دوران حماسه های جاودان دفاع مقدس، آن هنگام که رزمندگان در جبهه ها زیر بمباران اطلاعاتیِ رسانه های غربی و عربی بودند، این عزیزان و همه خبرنگاران راست کردار دفاع مقدس، با از جان گذشتگی وارد معرکه نبرد حق علیه باطل می شدند و از بین گلوله ها، خمپاره ها و میدان های مین، گزارش و خبر تهیه می کردند  قلم و دوربین به دست، به ثبت وقایع می پرداختند تا آیندگان بدانند که جهانخواران و زورگویان چه بر سر ملت مظلوم و انقلابی ایران آورده بودند. یادشان هماره گرامی باد.

 

مدیر کل اداری مالی استانداری یزد در گفتگو با خطشکنان عنوان کرد:  زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهدا فراتر از وظيفه بلكه يك تكليف است و بايد نسبت به انجام اين رسالت مهم اهتمام داشته باشيم، چرا كه خود اين عمل باعث ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در سطح جامعه خواهد شد و با توجه به وجود اين شرايط كه دشمنان در صدد بيگانه ساختن جوانان و نوجوانان با هويت اسلامي و ملي شان هستند بايد با برگزاري مراسم و برنامه هاي مختلف كه يادواره شهدا يكي از آن ها است جوانان را با ارزش هاي اسلامي و دفاع مقدس آشنا كرد.

در جلسه ای با حضور مدیر کل و معاونین  این اداره و  معاون سیاسی و امنیتی استانداری یزد، در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان یزد برگسترش و ترویج فرهنگ و ارزشهای دفاع مقدس تاکید شد.

سرهنگ پاسدار بنی فاطمه در ابتدای این جلسه  گفت: بحث نشر فرهنگ متعالی دفاع مقدس کاری مقدس و شیرین  است و در عین حال مشکلات خود را دارد. وی گفت در بحث جمع آوری  خاطرات و اسناد شفاهی باید ذره ذره خاطرات از قلب رزمندگان استخراج شود و در عین اینکه تاکنون کارهای خوبی صورت گرفته ، هنوز راه درازی را در پیش داریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد، سرهنگ پاسدار سید هدایت بنی فاطمه گفت بايد خاطرات شهدا نوشته، بازگو و ثبت شود تا نسلي که دفاع مقدس را درک نکرده از حال و هواي آن دوران باخبر شود.

استاندار يزد در پيامي از مردم شهيد پرور استان براي شركت در مراسم تشييع شهيد گمنام دعوت كرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار یزد با اشاره به برکات برگزاری یادواره های شهدا در سراسر کشور گفت: گرامیداشت باد و خاطره شهدا، انقلاب اسلامی ایران را بیمه کرده است.

اين روزها يزد ميزبان شهدايي آسماني است كه با زمين غريبه اند.  شهدایی که عاجزانه از خداوند درخواست می نمودند که پیکرهاشان در کوهها و بیابانها غریبانه و مظلومانه بر زمین بماند تا مقتدای راستین صدیقه اطهر سلام الله علیها باشند.پیکرهای مطهری که بدنهای قطعه قطعه شان همچون سرور شهیدان، حضرت ابی عبدالله الحسین علیه السلام در بیابانها باقی ماند تا سندی شود بر مظلومیت یاران خمینی

به گزارش روابط عمومي اداره كل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان يزد اين نمايشگاه كه در آن آثار استاد فاطمه بهجت و هم چنين40نفر از  هنرآموزان آموزشگاه متين  به نمايش گذاشته شده از تاریخ اول خرداد آغاز شده و تا دوشنبه 9/3/90  ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان یزد در اين مراسم كه با حضور مدير كل حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس استان يزد، معاون مهندسي و امور يادمانهاي بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس كشور،  بخشدار مركزي طبس، جانشين سپاه طبس برگزار شد، کلنگ زنی عملیات ساخت منبع آب بتنی با ظرفیت 100 متر مکعب در مجموعه شکر یادمان شهید منتظر قائم انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان یزد، سيدهدايت بني‌فاطمه در نشست خبري اظهار داشت: شهيد محمد منتظر قائم به عنوان نخستين فرمانده سپاه ناحيه يزد، تنها شهيد واقعه است اما معرفي ويژگي‌هاي اين شهيد تاكنون سطحي و گذرا بوده است

Template Design:Dima Group