خط شکنان: سعید غیاثی ندوشن در کتاب "تاریخ شفاهی زندگی و مبارزات شهید دکتر سید رضا پاک نژاد" به شرح حوادث کودکی تا شهادت وی پرداخته است. این اثر توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی به چاپ رسیده است.

به گزارش خط شکنان، "تاریخ شفاهی زندگی و مبارزات شهید دکتر سید رضا پاک نژاد" در 7 فصل؛ پیشینه خانوادگی و تولد، تحصیلات مقدماتی و ازدواج، حیات علمی، خدمات اجتماعی و فرهنگی، مبارزات سیاسی، شهادت و ویژگی‌های اخلاقی تدوین شده است.

این اثر در برگیرنده یازده سند است. گزارش‌های ساواک از نقش شهید پاک‌نژاد به عنوان بازوی اجرایی شهید آیت‌الله شیخ محمد صدوقی و رییس انجمن ضدبهائیت، از جمله این اسنادند. همچنین در صفحه 191، کتابشناسی شهید پاک‌نژاد آورده شده است.

کتاب "تاریخ شفاهی زندگی و مبارزات شهید دکتر سید رضا پاک نژاد" در قطع رقعی و 252 صفحه و با شمارگان 2500 نسخه و بهای 25 هزار ریال، توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی به چاپ رسیده است.

شهید پاک‌نژاد در فروردین سال 1303 متولد شد و در سال‌های پیش از پیروزی انقلاب، در کنار شهید آیت‌الله صدوقی، رهبری جریان مبارزات مردمی را در استان یزد بر عهده داشتند.

وی در حادثه هفتم تیر سال 1360 و در پی انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی، همراه آیت‌الله سیدمحمد حسینی بهشتی و جمعی از نمایندگان مردم و دست‌اندرکاران امور کشور، به شهادت رسید.

منبع: ایبنا

Template Design:Dima Group