اين كتاب در هزار و 130 صفحه، به خاطرات شهداي اطلاعات لشگر 31 عاشورا، استان هاي آذربايجان شرقي و غربي و استان هاي اردبيل، زنجان و قزوين مي پردازد.

به گزارش خط شکنان ايوب سيف زاده مدير انتشارات ياس نبي گفت: كتاب «چشمهاي عاشورايي» به كوشش سازمان بازنشستگي نيرو هاي مسلح، منتشر شد.

سيف زاده ادامه داد: اين كتاب در هزار و 130 صفحه، به خاطرات شهداي اطلاعات لشگر 31 عاشورا، استان هاي آذربايجان شرقي و غربي و استان هاي اردبيل، زنجان و قزوين مي پردازد.

مدير انتشارات ياس نبي با بيان اين كه خاطرات «چشمهاي عاشورايي» توسط ستاد يادواره لشگر 31 عاشورا جمع آوري شده است، درباره دليل منتشر نشدن اين اثر در دو جلد جداگانه توضيح داد: برخي شهر هاي ياد شده، شهيدان كمتري داشته اند و ترجيح ستاد يادواره اين بود كه تفكيك استاني صورت نگيرد و خاطرات شهيدان لشگر 31 عاشوراي تمامي استان ها در قالب يك مجلد به چاپ برسند.

وي درباره ويژگي هاي اين كتاب گفت: اين اثر به صورت چهار رنگ، همراه با تصاوير منتشر شده است. هر فصل از اين كتاب به شهيدان يك استان اختصاص يافته است. هرچند تمامي مردم مي توانند از خاطرات اين كتاب بهره مند شوند اما مخاطب اصلي «چشمهاي عاشورايي» داستان نويسان و تاريخ پژوهان هستند.

به گفته مدير انتشارات ياس نبي در «چشمهاي عاشورايي» براي خاطرات هر شهيد پنج صفحه اختصاص يافته است و آنان با خاطراتي از خانواده، دوستان، هم زمان و آشنايانشان معرفي مي شوند. در پايان هر خاطره هم چهار عكس از آلبوم هر رزمنده شهيد آمده است.

سيف زاده ادامه داد: اين كتاب را با همكاري انتشارات صرير (بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس) منتشر كرده ايم و به يقين در فرصت مناسبي رونمايي مي شود.

انتشارات ياس نبي «چشمهاي عاشورايي» را با شمارگان يكهزار نسخه، در قطع وزيري، هزار و 130 صفحه و به بهاي 400 هزار ريال روانه بازار نشر كرده است. همچنين، نسخه اندرويد اين اثر هم به صورت رايگان در دسترس علاقه مندان است. خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)

کتاب «رهبر دارالعباده» نوشته نویسنده جوان یزدی که ناب ترین خاطرات سومین شهید محراب را گردآوری شده است.

مقدمه ای از کتاب:

به نام حبیب
فقط نامش را و گاه گداری عکسش را شنیده و دیده بود؛ آن هم در متن ها و فیلم های کلیشه ای رادیو و تلویزیون. شاید هم بر سر درِ بیمارستان و یا تابلوی خیابانی در شهر و دیگر هیچ.

ممکن است نسل انقلاب از من خرده بگیرند که او اینقدرها هم در میان یزدی ها غریب نیست اما حقیقت جز این است.

وقتی مشغول تحقیق شدم و این جا و آن جا میان کتاب ها و کتابخوانه ها آدم های جورواجور سرک می کشیدم در حیرتی عمیق فرو رفتم.

از یک طرف به خود می بالیدم به خاطر مردی که در کوچه کوچه این دیار نفس زده است به حق؛ از طرف دیگر غرق در اندوه می شدم که چرا آدمی در این هندسه وجودی که باید بعد از سی و اندی سال این چنین به فراموشی سپرده شود؟!

گاهی با خود می اندیشیدم که اگر در میان ما بود قطعا اوضاع جور دیگری می شد و همین باعث می شد که بیشتر و بیشتر بکاوم تا تکه تکه های حیاتش را بیابم که پر است از راه و روش در اخلاق و سیاست و دین و فرهنگ.

دل خواهم این بود تا تصویر این مرد را چنان واضح بسازم که دیدنش روشنا باشد در سبک زندگی ما.

اما باید گفت عمر این مرد چنان گران است که برای هر گوشه آن می توان کتیبه ای دیگر نگاشت و این نگاشته بضاعت نگارنده بود و بس!


تاريخ شفاهي دفاع مقدس مي تواند مهم ترين عنصر در زنده نگه داشتن تاريخ انقلاب اسلامي باشد. با تاريخ شفاهي دفاع مقدس است كه مي توان ياد و خاطره شهدا و رزمندگان، جانبازان، اسرا و عناصر مردمي درگير در جنگ هشت ساله را به نسل حاضر و آينده منتقل و ثبت كرد. پس تا خاطرات اين رزمندگان دچار فراموشي نشده است بايد كاري كرد. چون تا انتشار اسناد مربوط به هشت سال جنگ، بايد مدت زماني بگذرد، بنابراين تاريخ شفاهي اين امكان را به وجود مي آورد كه از زبان شاهدان عيني وقايع جنگ تحميلي و آنچه بر ملت ايران گذشت را زنده نگه داشت و براي نسل حاضر بازگو كرد.

به گزارش خط شکنان كتاب «مهتاب خين» روايتي است دست اول از جنس تاريخ شفاهي. راوي اين كتاب سردار حسين همداني است و توسط نويسنده تواناي دفاع مقدس، آقاي حسين بهزاد گردآوري شده است.

رخدادهاي اين كتاب مربوط به سال هاي مبارزه عليه ديكتاتوري پهلوي، پيروزي انقلاب اسلامي، استقرار نظام جمهوري اسلامي، تأسيس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، مقابله با ضدانقلاب در كردستان و غرب كشور و سرانجام شروع جنگ تحميلي و پيكارهاي رزمندگان اسلام در جبهه هاي غرب و جنوب است.

اما نكته جالب و مهم اين كتاب يا به قولي شاه بيت اين كتاب، سردار شهيد مهندس حاج محمود شهبازي مي باشد. اين كتاب تقريباً با محوريت حاج محمود شهبازي نوشته شده است و وجه تسميه كتاب نيز به همين خاطر است. چرا كه شهيد حاج محمود شهبازي در شبي مهتابي نزديك نهر خين، يك روز پيش از آزادسازي خرمشهر به شهادت مي رسد.

خاطرات سردار همداني در اين كتاب شامل بخش هاي متعددي مي شود، كه از قبل از سال 1357 تا انتهاي عمليات بيت المقدس و شهادت حاج محمود شهبازي را در بر مي گيرد. در كتاب به طور مفصل غائله كردستان و مبارزه با ضدانقلاب و اتفاقاتي كه آن روزها در كشور رخ مي داد، بازگو شده است و در اين باب كتابي جامع مي باشد. از نكات جالب توجه كتاب، پرداختن به اوضاع غرب كشور در زمان شروع جنگ است. چون كمتر به اين صورت وضع مردم استان هاي غربي در شروع جنگ و مقاومت آنان در برابر عراق بيان شده است. پرداختن به عقب راندن حيرت انگيز لشكر شش زرهي عراق با دست خالي، از دشت سر پل ذهاب و حفظ شهر سر پل ذهاب.
از ديگر نكته جالب توجه در كتاب «مهتاب خين» نحوه گرد آمدن احمد متوسليان، ابراهيم همت و محمود شهبازي كنار يكديگر و تأسيس تيپ 27 محمد رسول الله (ص) و همچنين اضافه شدن افراد زبده اي مثل محسن وزوايي، حسين قجه اي و... به تيپ 27 است كه به صورت مفصلي به آن پرداخته شده است.

سرانجام روايتي ناگفته و ناشنيده از عمليات هاي فتح المبين و بيت المقدس در خود دارد كه سعي شده جزئيات حضور تيپ 27 در اين دو عمليات و نقش مهمي كه ايفا كرده و خصوصاً مديريت و فرماندهي حاج محمود شهبازي را بازگو كند.
در مجموع كتابي است كه مي توان از آن به عنوان دايره المعارف جنگ تحميلي در سال هاي ابتدايي جنگ نام برد. چرا كه آقاي حسين بهزاد با توجه به مطالعات جامع خود و طرح سؤال هاي دقيق و لحظه به لحظه سعي در تصحيح روند بازگو شدن خاطرات داشته و همچنين جزئيات را به اين صورت از لابه لاي خاطرات بيرون كشيده است.

کتاب «جامه سرخ» دربرگیرنده خاطرات برگزیده شهید «احمد اُمی» به زودی منتشر می‌شود.

به گزارش خط شکنان کتاب «جامه سرخ» دربرگیرنده خاطرات برگزیده شهید احمد امی از سال‌های 57 تا 59 به زودی به همت واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان سمنان از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ می‌رسد.

خاطرات خودنوشت شهید احمد اُمی که به زبان انگلیسی نوشته شده است به قلم محبوبه حاجیان‌نژاد به زبان فارسی ترجمه شده و محمدمهدی عبدالله‌زاده آن را گویاسازی کرده است.

این گویا سازی شامل افزودن پانوشت‌های توضیحی تاریخی، جغرافیایی و خانوادگی به خاطرات شهید امی است.

شهید احمد اُمی که در سال 1336 در روستای آهوانو از شهرستان دامغان به دنیا آمد زندگی بسیار پرفراز و نشیبی داشت.

او موفق می‌شود در رشته‌ زبان انگلیسی دانشگاه تهران پذیرفته شود و در سال 59 آن را به پایان برساند. بعد از دریافت مدرک لیسانس، شهید اُمی راهی خدمت سربازی و با درجه ستوان دومی عازم جبهه می‌شود. این شهید بزرگوار در روزهای پیش از انقلاب اسلامی ایران در تظاهرات علیه رژیم پهلوی شرکت می‌کرد.

شهید اُمی خاطرات روزانه خود را در سال‌های 57 ، 58 و 59 نگاشته است. این خاطرات یک نوع روزشمار انقلاب اسلامی به شمار می‌رود. همچنین در چند بخش مستقل نگاشته شده است؛ در یک بخش خاطرات و لحظات شخصی و روزانه، و در بخشی دیگر حوادث و رویدادهای اجتماعی و سیاسی، حتی هزینه‌های روزانه نیز به صورت جداگانه نوشته شده است.

منبع: ایسنا

خاطرات عملیات‌های امداد و نجات بهداری ارتش در دفاع مقدس در قالب کتابی با عنوان «دکتر بدو» منتشر شد.

به گزارش خط شکنان انتشارات عماد فردا به تازگی کتاب «دکتر بدو» شامل خاطرات سرتیپ غلام‌حسین دربندی را منتشر کرده است. این کتاب که دومین مجلد از کتاب درمانگران رزمنده را با موضوع بررسی عملکرد کارکنان بهداری ارتش جمهوری اسلامی ایران را منتشر کرده است.

دربندی با سابقه حضور طولانی مدت خود در خطوط مقدم  مناطق عملیاتی جنوب کشور  نقش موثری در امداد رسانی  به مجروحان و دفاع از آنان برعهده داشته است که این کتاب راوی بخشی از آن است.

کتاب «دکتر بدو» در متن خود تنها به گفتن خاطره بسنده نکرده و همزمان با آن، فضای مناطق عملیاتی و مشکلانت امدادرسانی در خط مقدم و ژشت جبهه را نیز ترسیم کرده است. همچنین این متن در درون خود به شرحی از عملیات‌های ذکر شده در کتار نیز می‌پردازد و سعی می‌کند تا آنها را پیش چشم مخاطب ترسیم کند.

«دکتر بدو» با مرور زندگی نامه و سوابق دربندی آغاز می‌شود و در ادامه به موضوع امداد رسانی در روزهای نخست جنگ اشاره می‌‌کند.

امدادرسانی بهداری ارتش در عملیات‌های تپه‌الله اکبر، حمیدیه، هوفل، شهید رجایی و باهنر، تنگه چزابه و... از مهمترین بخش‌های این کتاب هستند. ضمن اینکه  مشکلات طبیعی و جوی ماند ماسه هاگرما، جانوران، ظغیان رودخانه‌ها و تاثیر آنها در انمداد رسانی جنگی نیز در کتاب مورد توجه قرار گرفته است.

بخش پایانی این کتاب نیز روایت‌هایی خاطره گون از موقعیت‌های خاص در جبهه و نیز روایت دربندی از برخی حوادث مهم دوران دفاع مقدس و شخصیت‌هایی از جمله شهید صیاد شیرازی را در برگرفته است.

در بخشی از این کتاب آمده است:

«وقتی می‌گفتند دکتر ردو، می‌فهمیدم یکی از بچه‌های بر زمین افتاده و در خون خود غلتیده است. یکی از همان بچه هایی که قبل از عملیات پیش من می‌آمدند و می‌گفتند: دکتر جان! اگر زخمی شدیم، سریع ما را به عقب ببر تا روی زمین نمانیم. یکی از همان هایی که می‌گفتند: اگر شهید شدیم، جنازه‌مان را به دست خانواده‌مان برسان. با خودم می‌گفتم: خدایا مگر دل من چقدر است؟ پس من سفارش‌هایم را به که بگویم؟»

انتشارات عماد فردا این کتاب را  با قیمت ۱۳ هزار تومان منتشر کرده است.

منبع: مهر

فکه همان‌جایی‌ست که بیسیم‌چی گردان حنظله دم به دقیقه گزارش می‌داد: "برادر فلانی هم رفت پیش حسن باقری." بعد از لحظه‌ای بیسیم‌چی گفت: "حاجی جان؛ سلام ما را به امام‌مان برسان و از قول ما به او بگو؛ همان‌طور که گفته بودی، حسین‌وار جنگیدیم و حسین‌وار به شهادت رسیدیم!"

به گزارش خط شکنان

دوست داری تمام بدنت را به رمل‌ها بسپاری. با دست‌هایت خاک‌ها را بر‌آوری و بین دو دستت بازی ‌دهی. روی رمل‌ها بنشینی و دراز بکشی. با پاهای برهنه روی رمل‌های گرم راه بروی و بدوی. این داستان عشق بازی با رمل‌هایست که معنا دارد و تو دوست داری تمام بدنت را به رمل‌ها بسپاری.

فکه همان‌جایی‌ست که بیسیم‌چی گردان حنظله دم به دقیقه گزارش می‌داد: "برادر فلانی هم رفت پیش حسن باقری." بعد از لحظه‌ای بیسیم‌چی گفت: "حاجی جان؛ سلام ما را به امام‌مان برسان و از قول ما به او بگو؛ همان‌طور که گفته بودی، حسین‌وار جنگیدیم و حسین‌وار به شهادت رسیدیم!"

سازمان و هنری ادبیات دفاع مقدس با همکاری ستاد مرکزی راهیان نور در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر زیارت با معرفت در سفرهای راهیان نور مجموعه کتاب‌هایی با موضوع معرفی یادمان‌های دفاع مقدس با عنوان "قطعه‌ای از آسمان" منتشر کرد که طی این خبر و خبرهای آینده به معرفی این کتاب‌ها خواهیم پرداخت.

"فکه" نوشته گلعلی بابایی به معرفی "منطقه عملیاتی فکه" و "عملیات والفجر مقدماتی" می‌پردازد.

فکه، منطقه‌ای بیابانی در شمال‌غربی استان خوزستان و جنوب شرقی استان ایلام است. این منطقه از جنوب به تنگه‌ی چزابه و شهر بستان، از شرق به میشداغ و رقابیه، از شمال‌غرب به عین‌خوش و شهر موسیان، از شمال‌شرق به چنانه، برغازه و سپس به شهر شوش و از غرب به استان العماره عراق منتهی می‌شود.

فکه در ابتدای جنگ تحمیلی یکی از محورهای اصلی حمله‌ی ارتش بعثی عراق به محور شمال خوزستان بود. پس از اجرای عملیات فتح المبین که به آزادسازی بخش وسیعی از منطقه‌ی شوش و دزفول تا ارتفاعات برقازه انجامید، منطقه‌ی فکه هم‌چنان در اشغال نیروهای عراقی باقی ماند. فرماندهان ارشد نظامی ایران برای شکستن بن‌بست به وجود آمده، اجرای عملیات در مناطق غیرمحتمل برای دشمن را در دستور کار خود قرار دادند لذا منطقه‌ی رملی فکه تا چزابه، به دلیل بکر بودن و امکان ضعف در خطوط پدافندی دشمن برای انجام عملیات والفجر مقدماتی در نظر گرفته شد.

لازم به ذکر است یک بخش از این کتاب اختصاص به عملیات والفجر 2 دارد که همراه با روایت‌هایی از فرماندهان و رزمندگان این عملیات است.

همچنین در فصل چهارم این کتاب که "یاران حنظله" نام دارد، آمده است: به جرات می‌توان مدعی شد که یکی از عاشورایی‌ترین و در عین حال حماسی‌ترین صحنه‌های به وجود آمده طی نبرد والفجر مقدماتی، ماجرای رزمندگان گردان حنظله است. در شب دوم عملیات، نیروهای این گردان با پشت سر گذراندن موانع بسیار و طی نمودن مسافتی معادل 13 کیلومتر، از میان تپه‌های رملی فکه، خودشان را به کانال سوم در ضلع جنوبی پاسگاه رشیدیه رساندند. اما از آنجا که دشمن ارتباط یگان‌ها را با یکدیگر و همچنین با عقبه قطع کرده بود، رزمندگان گردان حنظله، کمیل و دیگر یگان‌های مجاور آن‌ها، در محاصره‌ی قوای عراقی قرار گرفتند.

سید شهیدان اهل قلم "سیدمرتضی آوینی" به همراه مهندس "سعید یزدان پرست" در سال 72 در حالی که در این منطقه در حال تهیه مستند بودند بر اثر انفجار مینی به شهادت رسیدند.

 

کتاب "فکه" شامل فصل‌های فکه؛ معبری برای اشغال، والفجر مقدماتی، تپه دوقلو، یاران حنظله، آتش به جای خون، رضا، رضا، همت!، عملیات‌های ایذایی، دفاع متحرک، پایان جنگ و تفحص شهدا است.

همچنین در رابطه با عملیات والفجر مقدماتی و منطقه عملیاتی فکه کتاب‌های رمل‌های تشنه خاطرات جعفر ربیعی و ظهر آبی حنظله خاطرات نادر ادیبی منتشر شده است.

لازم به ذکر است سردار گلعلی بابایی نویسنده و پژوهشگر حوزه دفاع مقدس است که تاکنون از وی کتاب‌های بسیاری منتشر شده است. کتاب "نقطه‌ی رهایی" خاطرات گلعلی بابایی از دوران دفاع مقدس است.

خاطرات برادر جانباز علي رضا نوبري رزمنده دامغاني سالهاي دفاع مقدس به قلم محمد مهدي عبدالله زاده در سيزده فصل منتشر شد.

به گزارش خط شکنان در بخشي از مقدمه خط شكنان مي خوانيم: با دفترچه ي خاطرات برادر عليرضا نوبري در بنياد شهيد آشنا شدم. از جهاتي خاطرات آن را منحصر به فرد يافتم. چند جلسه با ايشان صحبت كردم تا سرانجام براي تكميل و تدوين آن رضايت داد.

طي مدت يك سال جلسات متعدد با حضور نام برده و همرزمانش كه در عمليات مختلف با او بودند تشكيل گرديد، مطالب اين جلسات بر غناي خاطرات يادداشت شده افزود، هر چند كه بيشترين سهم را حافظهي قوي وي داشت. از زمان شروع، كار بي وقفه ادامه يافت؛ فقط روزهايي كه وضعيت روحي علي رضا به جهت يادآوري صحنه هاي هيجاني شهادت همرزمانش بحراني ميشد، كار متوقف ميگرديد.

مجموعه ي حاضر مربوط به سيزده باري است كه او به جبهه رفته. از شانزده سالگي پا به جبهه نهاده و تا آخرين عمليات يعني مرصاد حضوري فعال در دفاع مقدس داشته است.
با آر پي جي بيش از هر اسلحه ي ديگري كار كرده. بارها جزء نيروهاي خط شكن بوده، حتي فرماندهي گروهان را در عمليات نفس گيري همچون كربلاي 5 به عهده داشته است.

برادر جانباز عليرضا نوبري از سال هاي دفاع مقدس دقيق و مستند سخن مي گويد، از شيريني ها و تلخي ها، از خنده ها و گريه ها از روز ها و شب ها و هر آنچه كه بر او و ديگر علي رضا ها در آن سال ها گذشت.

خاطرات ايشان در اين مجموعه منحصر به مسائلي است كه آن ها را انجام داده، شنيده يا ديده است. به همين جهت داراي ارزش تاريخي و تحليلي قابل توجهي ميباشد. دانش آموزان راهنمايي و دبيرستان به راحتي ميتوانند از اين كتاب استفاده كنند تا بهتر بدانند كه هم سن و سال هاي آن ها در دوران دفاع مقدس چه كشيده و چه كرده اند. محققان علوم رفتاري از داده هاي اين مجموعه مي توانند در تحليل روان شناسي ، روان شناسي اجتماعي و جامعه شناسي رفتارهاي بچه هاي جبهه و جنگ استفاده كنند.

دانشجويان علوم نظامي تجارب ارزشمند دسته اول را از زبان خط شكني مي شنوند كه وسواس خاصي در صحت و دقت مطالب بيان شده دارد. از همه مهمتر همسفر شدن با خيل شهيدان عزيزي كه اين كتاب به ياد آن ها تدوين شده، ان شاءالله مطلوب اهل دل خواهد شد.

ماموريت مهاباد، محرم، والفجر مقدماتي، بلفت، خيبر، دوپازا، بدر، طلائيه، خندق، والفجر8، كربلاي 4، كربلاي5 و مرصاد فهرست اصلي و سيزده گانه خاطرات جانباز علي رضا نوبري است كه به همراه تصاوير دوران دفاع مقدس در 352 صفحه تاليف و به چاپ رسيده است.

انتهاي پيام/ح

ناشران در هفته نخست خرداد (دوم تا هشتم) 17 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس و جنگ تحمیلی منتشر کرده‌اند. «من زنده‌ام» در این هفته به چاپ صد و هفتاد و یکم رسیده است.

به گزارش خط شکنان ر اساس اطلاعات مندرج در سایت موسسه خانه کتاب در بازه زمانی (دوم تا هشتم خردادماه) شمار آثاری که در گروه تاریخ و جغرافیا به موضوع دفاع مقدس و جنگ تحمیلی عراق علیه ایران پرداخته، 16 عنوان بود. در این گروه، 10 اثر چاپ نخست و 6 عنوان کتاب، چاپ مجدد بوده‌اند. افزون بر این، یک عنوان کتاب ادبی با موضوع جنگ تحمیلی در گروه کودک و نوجوان به چاپ رسیده است.

 1. 1. بر بال فرشته: روایت خاطرات از فرش تا عرش شهید عباس عظیما

علی فرهادی - نشر شاهد - 160 صفحه - خشتی (شومیز) - چاپ 1 سال 1394 - 1000 نسخه - 100000 ریال

 1. 2. در جستجوی حقیقت: خاطراتی کوتاه از اسطوره‌های دفاع مقدس

ملک‌محمد لاری‌زاده - دلیل آفتاب - 48 صفحه - رقعی (شومیز) - چاپ 1 سال 1394 - 10000 نسخه

 1. 3. دستاوردهای فرهنگی دفاع مقدس

محمدمهدی بهداروند - کتاب فردا - 406 صفحه - رقعی (شومیز) - چاپ 3 سال 1394 - 1100 نسخه - 150000 ریال

 1. 4. رسم دلدادگی: داستانک‌هایی در مورد زنان فعال انقلاب و دفاع مقدس

منیژه جانقلی - امینان - 96 صفحه - رقعی (شومیز) - چاپ 1 سال 1394 - 1100 نسخه - 50000 ریال

 1. ‏‫5. روزهای خوب خدا‏‫: کارنامه عملیاتی لشکر قدس گیلان در هشت سال دفاع مقدس: جلد اول کربلای 2، کربلای 5، جلد دوم عملیات قادر، نصر 4، والفجر 8 و 9

رضا صالح‌فخاری - کدیور - 396 صفحه - رحلی (گالینگور) - 1000 نسخه

 1. 6. زمزم عشق: شرح مفاهیم عرفانی در نیایش‌های شهید چمران

اسماعیل منصوری‌لاریجانی - شرکت چاپ و نشر بین‌الملل - 244 صفحه - رقعی (شومیز) - چاپ 1 سال 1394 - 3000 نسخه - 80000 ریال

 1. 7. زندگی به سبک اطلسی‌ها: الگوی ایرانی - اسلامی فرهنگ در سبک زندگی زنان شهید دفتر اول: بعد فردی زندگی

محبوبه زارع - امینان - 264 صفحه - رقعی (شومیز) - چاپ 1 سال 1394 - 1100 نسخه - 130000 ریال

 1. 8. عطر شهادت "پیرامون شهید و شهادت": گزیده موضوعی وصیت‌نامه شهدای فرهنگی (دفتر سوم)

به ‌اهتمام: فاطمه امیدی ؛ تهیه و تنظیم:مقداد منتظری ؛ تدوین:سعیده اصغری‌آذر - وزارت آموزش و پرورش، معاونت    پرورشی، منادی تربیت - 108 صفحه - رقعی (شومیز) - چاپ 2 سال 1394 - 1000 نسخه - 40000 ریال

 1. 9. عکاسان جنگ (عراق علیه ایران) 1367 - 1359

علی فریدونی - انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس - 256 صفحه - جیبی (شومیز) - چاپ 1 سال 1394 - 2000 نسخه - 150000 ریال

 1. 10. علی فریدونی: عکاسان جنگ عراق - ایران 1367 - 1359

ویراستار: مجید ذوالفقاری ؛ مترجم:زهرا درویشیان - انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس - 248 صفحه - خشتی (شومیز) - چاپ 1 سال 1394 - 2000 نسخه – 400000 ریال

 1. 11. کیکاووس: خاطرات آزاده جانباز مصطفی صادق‌پور

ویراستار: لیلا کریمیان - ستارگان درخشان - 600 صفحه - رقعی (گالینگور) - چاپ 1 سال 1394 - 1000 نسخه - 200000 ریال

 1. 12. من زنده‌ام: خاطرات دوران اسارت، معصومه آباد ؛

ویراستار: آزاده میرشکاک - بروج - 556 صفحه - رقعی (گالینگور) چاپ 171 سال 1394 - 2000 نسخه - 200000 ریال

 1. 13. من زنده‌ام: خاطرات دوران اسارت، معصومه آباد ؛

ویراستار: آزاده میرشکاک - بروج - 556 صفحه - رقعی (گالینگور) - چاپ 170 سال 1394 - 2000 نسخه - 200000 ریال

 1. 14. من زنده‌ام: خاطرات دوران اسارت، معصومه آباد ؛

ویراستار: آزاده میرشکاک - بروج - 556 صفحه - رقعی (گالینگور) - چاپ 169 سال 1394 - 2000 نسخه - 200000 ریال

 1. 15. من زنده‌ام: خاطرات دوران اسارت معصومه آباد ؛

ویراستار: آزاده میرشکاک - بروج - 556 صفحه - رقعی (گالینگور) - چاپ 173 سال 1394 - 2000 نسخه - 200000 ریال

 1. 16. من زنده‌ام: خاطرات دوران اسارت معصومه آباد ؛

ویراستار: آزاده میرشکاک - بروج - 556 صفحه - رقعی (گالینگور) - چاپ 172 سال 1394 - 2000 نسخه - 200000 ریال

ادبیات

 1. 1.  پر پرواز

راضیه عمادی؛ تصویرگر:احمد رحمانی - احقاف - 12 صفحه - خشتی (شومیز) - چاپ 1 سال 1394 - 500 نسخه - 70000 ریال

دختران خرمشهر شامل داستان­هایی دخترانه، عاطفی و حماسی از نقش دختران در مقاومت سی و پنج روزه خرمشهر در ابتدای تجاوز بعثی­ها به این شهر قهرمان است.

به گزارش خط شکنان به گفته مدیرمسئول انتشارات مجنون، چاپ ششم مجموعه داستان دختران خرمشهر روز یکشنبه سوم خرداد عرضه خواهد شد.

این کتاب را اختر دهقانی نوشته و توسط انتشارات مجنون منتشر شده است.

دختران خرمشهر شامل داستان­هایی دخترانه، عاطفی و حماسی از نقش دختران در مقاومت سی و پنج روزه خرمشهر در ابتدای تجاوز بعثی­ها به این شهر قهرمان است.

دهقانی در این کتاب، زندگی پنج دختر جوان از اهالی این شهر را روایت می كند كه رشادت‌هایی از جوانان شهر خود در دفاع از ناموس و آب و خاك میهن خود می بینند كه فراموش كردن آنها برایشان دشوار است. شگرد نویسنده در روایت داستان‌های این كتاب به گونه‌ای است كه ابتدا به یك رابطه عاطفی در دنیای نوجوانی و جوانی دختران خرمشهری اشاره می‌كند و در ادامه با پیش كشیدن موضوع اشغال شهر توسط نیروهای عراقی، فاصله‌ای بین این روابط ایجاد می‌شود كه در این مقطع زمانی، شخصیت‌های داستانی به ابعاد شخصیتی همدیگر در مواجهه با واقعه ناخواسته‌ای كه پیش آمده پی می‌برند و بیش از پیش شیفته همدیگر می‌شوند.

سرلشکر قاسم سلیمانی پس از خواندن کتاب «آن بیست و سه نفر» نامه‌ای برای احمد یوسف زاده نویسنده کتاب نوشته است.

به گزارش خط شکنان سرلشکر قاسم سلیمانی پس از خواندن کتاب «آن بیست و سه نفر» نامه‌ای برای احمد یوسف زاده نویسنده کتاب نوشته است.

متن نامه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبدیلاً

احمد عزیزم ؛ تقریظ و تحسین رهبر عزیزمان مرا تشویق به خواندن کتابت کرد و پس از قرائت آن به مقامت غبطه خوردم و افسوس، که در کارنامه ام یک شب از آن شب ها و یک روز از آن روزهای گرفتار در قفس را ندارم. شماها عارفان حقیقی و عابدان به عبودیت رسیده ای هستید که به عرش رسیدید، ای کاش در همان بالا بمانید. چه افتخار آمیز است ربانیون بر منبر نشسته، تربیت یافتگان منابر خود را به تماشا بنشینند. چه زیباست جوانان جویای کمال، کودکانِ کمال یافته در قفسِ دشمن را ببینند.

ای کاش سفیرانِ در قصرهای مجلل نشسته کشورمان، این سفیران در قفس گرفتار شده را ببینند وچگونه سفیر بودن را بیاموزند.

 

احمد عزیز؛ وقتی کتابت را خواندم ناخودآگاه صحنه اسارتی در مقابل دیدگانم مجسم شد و به یاد آن اسیر، بر کتاب این اسیر، اشک ریختم. یاد قهرمان اسارت که اسارت را به اسیری گرفت.

بانوی معظمه خسته ای که با مجروحیت دل و جسم، در حالی که سر برادران، برادرزاده ها و فرزندان خود را بالای نی در جلوی چشم داشت و ده‌ها زن و کودکِ اسیرِ هر روز کتک خورده را در طول هزاران کیلومتر پیاده و یا بر شتر برهنه نشسته، سرپرستی می کرد، در عمق قرارگاه دشمن بر هیبت او شلاق زد و با بیانی که خاطره پدرش علی(ع) را در یادها زنده کرد همانند شمشیر برنده برادرش عباس برقلب دشمن فرود آورد و با جمله " ما رأیت الا جمیلا " عرش را گریاند و بشریت را تا ابد متحیر عظمت خود ساخت.

به کرمانی بودنم افتخار می کنم. از داشتن گوهر هایی همچون «شهسواری» که فریاد " مرگ بر صدام، ضد اسلام " را در چنگال دشمن سر داد و نشان داد بخوبی درس خود را از مکتب امام سجاد(ع) آموخته است و «امیر شاه پسندی» که بر گوشت هایِ بر اثر شلاق فرو ریخته او اطو کشیدند و «احمد یوسف زاده»، «زادخوش»، «مستقیمی»، «حسنی» و … که از اسارت عظمت آفریدند.

در پایان درود می فرستم برمردی که به احترام شما و همه مجاهدین و شهداء، قریب سی سال چفیه ی یادگار آن روزها را به گردن آویخته تا عشق به این راه و مرام و فرهنگ را به همه یادآوری کند و بر هر نوشته شما بوسه می زند و در بالاترین جایگاه فقاهت، حکمت و اندیشه، زیباترین کلمات را نثارتان می کند. چقدر مدیون این مردیم و بدون او تاریکیم. خداوندا؛ وجودش را برای ایران و اسلام حفظ بفرما.

قاسم سلیمانی هفدهم اردیبهشت ۹۴

Template Design:Dima Group